horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Taniel Vares, "Kuula vaid", Global

Saaremaa muusiku ja laulja Taniel Varese debüütalbum ilmus eelmisel aastal vahetult enne jõule. Plaat sisaldab kokku 12 lugu, kuulamist on umbes kolmveerand tunni jagu.

Esmamulje on rahvalik, kergesti omastatav ja tantsule õhutav. Kerge, õhuline, mitte liialt pretensioonikas, ja seda kõike heas mõttes. Midagi sinna kanti nagu Toomas Anni ja Sulo tooted, kuid mõjub märgatavalt värskemana, vähem leierdatuna. Võib-olla ka vähem kalkuleerituna.
Liiga lihtsakoeline? Targutada ju võiks siinkohal. Varese esitatu võib meeldida või mitte, kuid täie kindlusega saab väita, et "saaremaapoisil" on päris hea vokaal.
Mis materjali puutub, siis leiab nii portsu töötlusi, selliseid kus Vares on ainult sõnade autoriks ja mõned needki, mis on puhtalt tema omad lood. Särtsakamad ja aeglasemad on omavahel enam-vähem tasakaalus.
Vares on väljaandele "Saarte Hääl" esikplaadi kohta öelnud nii: "Minu jaoks on see natuke nagu otsimise tee. Otsin oma rada ja tõenäoliselt niimoodi elu lõpuni välja."
Lauljale endale on väga armas just nimilugu, mis tõepoolest liigitub albumi parimate sekka.
Tegelikult pole Varesel häbeneda midagi. Peaaegu kõik laulud on omal moel sümpaatsed, meeldivad, tujutõstvad. Eriti hästi on tal õnnestunud just ühe tuntud Bee Gees´i loo töötlus, mis nüüd endale nimeks saanud "Üksi teel". Samuti Bryan Adamsi omaaegse menuhiti kaverdamine on Varesel kenasti välja kukkunud, pealkirjastatud kui "Ingli pai". "Kuum suvi" ja "Pariis Pariis" märgiks veel siia juurde ära.
Varesel on "kirju ja kireva" albumi valmimise juures abiks olnud ka mitmed tuntud tegijad. Kitarrist Sulliwan näiteks ja produtsent Peeter Kaljuste, kes paljudes lugudes ise ka taustvokaali eest hoolitseb.
Plaadikujundus tähelepanu ei ärata, lihtne selline, kuid elementaarne info lugude kohta on ümbrisel ilusti kirjas.
Sihtgrupp? Ilmselgelt naised, pakuks välja, et just need, kel iga keskea kanti kisub. Ning kes oskavad hinnata puhast selget (mees)vokaali, eestikeelset lembelüürikat ja romantikat.
Tore kink meeldivale daamile!

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar