horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

The 1975, "Notes On A Conditional Form" Dirty Hit/Polydor

The 1975 on tinglikult öeldes Inglise alternatiivpopi ja -roki bänd, mis moodustati aastal 2002. Tegutsemisaja jooksul on nad välja andnud suhteliselt vähe stuudioalbumeid, kõigest neli.

Huvitaval kombel on The 1975 suutnud maailmas päris korralikult läbi lüüa ja ennast nähtavaks teha. Noorem generatsioon hindab neid igatahes kõrgelt.

Bändi neljas stuudioalbum, lühendatult "NOACF", ilmus äsja, 22. mail. Tegemist tuleb uskumatult pikaks voolitud ambitsioonidest pungil tööga, kuulamist kokku üle kaheksakümne minuti, lugusid kakskümmend kaks.

Plaat on kujundatud erinevate stiilide virvendavaks virvarriks. Pop, rock, electronic pop, isegi vähesel määral tantsumuusika. Album on lindistatud ajavahemikus august 2018 - veebruar 2020 ja produtseeritud bändi juhtfiguuride Matthew Healy (vokalist-rütmikitarrist) ning George Danieli (trummar) poolt. Ülejäänud kaks bändiliiget on Adam Hann (kitarrist) ja Ross MacDonald (bassist).

Huvitav tõdeda, et plaat kubiseb lisamuusikutest. Neid on niipalju, et ei jõua üles lugedagi! Vähemalt kusagile viiekümne kanti loetleb ära. Siinkohal tooks välja vaid kahe lisalaulja nimed, FKA Twigs ja Phoebe Bridgers.

Albumilt on singlitena välja tõmmatud koguni seitse lugu, otsest peadpööritavat hitti sellegipoolest õieti polegi. Küllaltki karakteerne - häid kohti leidub paljudes lugudes, kuid ükski paladest tervikuna kiidukoori ei vääri.

Siinkirjutaja jaoks on mõneti kummastav, et taoline plaat suudab ennast edetabelites kõrgele vinnata. Esikohad tulevad pauhti nii Austraaliast, Šotimaalt kui ka eraldi Suurbritannia plaaditabelist.

Plaadiümbris ise on samuti ülimalt tagasihoidlik, minimalistlik negatiivses mõttes.

Hinne: 5/10

Ülo Külm

 

 

0 kommentaari Lisa kommentaar