horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

THE VOICE, Retroperjantai, "We Love 90´s", Sony Music

Üheksakümnendad näivad endiselt kuum teema olevat, vähemasti Soomes ja Eestis. Tõestuseks kasvõi põhjanaabrite juures juba aastaid korraldatav, tuhandeid ja tuhandeid kohalemeelitav muusikafestival "We Love 90´s", mis sel suvel laienes ka Eestisse.

Nagu aru võib saada, kasvas see konkreetne üheksakümnendate (tantsu)hittidel baseeruv festival välja soomlaste raadiojaama The Voice supersoositud reedeõhtusest spetsiaalprogrammist "Retroperjantai", mida juhib Oku Luukkainen. Ja mis kestab koguni kolm tundi järjest!
Antud duubelkogumik on kokku kogunud päris kopsaka saagi antud ajaperioodi tipphetkedest, enim mängitatud ja armastatud paladest. Ning suudab küllaltki edukalt kummutada üldlevinud arvamuse, et 90ndatel ei suudetud enam heakvaliteedilist tantsu- ja diskomuusikat teha. Vähemalt võrreldes 80ndatega, mil popmuusika piltlikult öeldes õitses...
Valikult leiab kokku 32 lugu, loomulikult pole neist sugugi kõik puhas kuld, kuid nende palade hulk, mida praegugi veel edukalt kuulata kannatab, mis aastate jooksul tuhmunud pole, on ootamatult suur.
Mis konkreetseid artiste puudutab, siis siin on esindatud terve seltskond tollal rahvusvaheliselt tuntud staare nagu näiteks East 17, Dr. Alban, E-Type, Daze, Aqua, Rednex, Bomfunk MC´s, Army Of Lovers, Sandra, La Bouche, Lou Bega, Londonbeat. Väga paljud neist on muide aegade jooksul Eestissegi esinema jõudnud.
Ning kuna kogu asja taga on ikkagi soome raadiojaam, siis on nende "väljamaa tähtede" sekka sobivas koguses pikitud mõistagi ka "omi poisse-tüdrukuid", soomlaste endi soosituid tegijaid, Waldo, Raptori, Aikakone, Hausmylly jne.
Mis kunagisi eriti tulikuumi lööklaule puudutab - kaasatud on muuhulgas hiljuti Delfis poleemikat tekitanud vallatu tekstiga "Macarena" (Los Del Rio), "It´s My Life" (Dr. Alban) ja "Back In The Loop" (E-Type).
Poleks uskunud, kuid kogumik suudab pakkuda isegi täiesti eraldiseisva hõrgutise, Robert Milesi "Children", mis on puhtal kujul instrumentaalne.
Plaadi üks suuremaid pettumusi – Sandra superloost "Maria Magdalena" tehtud kohutav uusvariant/töötlus.
Plaadikujundus eraldi võttes suurem asi pole, kuid nagu öeldud, toode ise on igati tutvumist väärt ja vanusegrupile 40–50 (ja peale) peaks päris ilus nostalgialaks tagatud olema.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar