horoskoopkuum videom├╝stilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Toomas Anni, "Ainult Sulle", Records2000

Laulja ja kitarrist Toomas Anni on Eesti mõistes väga olulise muusikaauhinna Kuldne Plaat kahekordne omanik, teda on kahel korral valitud Eesti aasta parimaks meesartistiks.

Muusikaareenil on ta tegev juba pikemat aega, 1981. aastast, kuid sooloartistina tõusis ta kümne aasta eest välkkiirelt esile looga "Pääsuke".
"See mees on tõeline Eesti rahvamuusika pääsuke. Rahvas armastab teda, olen kindel, et mees kes sai alles 50-aastaseks, hoiab Eesti rahva meeleolu üleval ka vähemalt järgmisel poolsajandil," ütleb Toomas Anni kohta kenasti Peeter Kaljuste.
Ta on seekord ise arran┼żeerinud, produtseerinud ja miksinud enamiku plaadil olevatest lugudest. Kaljuste nimi figureerib muide veel paljude palade taustalauljate juures. Tausta laulavad siin-seal täiendavate lisajõududena Marco Margna ja Jelena Juzvik.
"Ainult Sulle" ongi praktiliselt Toomas Anni meeleolukas juubeliplaat, kuna 24. septembril tähistas artist oma 50.ndat sünnipäeva. Vastav number on trükitud ka albumi esikaanele, millelt vaatab vastu stiilne ja naeratav rahvalemmik koos kitarriga.
Teatud eelarvamustest hoolimata - et kokkuvõttes ikkagi umbes samasugune süldimuusika nagu Meie Mees ja valdavalt üksjagu banaalsed ülilembelised laulutekstid - osutub "Ainult Sulle" pigem positiivseks elamuseks.
Vahemärkusena laulusõnade koha pealt - "Muusiku elu" on igati vahva kirjeldus popartisti väsitavast ametist.
Albumil kohtuvad pop, šlaagrid, estraad ja kantrigi - kui püüda seda sulamit kuidagiviisi täpsemalt liigitada.
Jah, Toomas Anni laulud ja looming on väga rahvalikud, ilmselgelt just keskealiste naiste kõrvu paitava mesisevõitu tekstidega, kuid olgem ausad, meloodiad on ilusad ja Toomas Anni esitus kindlasti sümpaatne. Pluss, pea kõik on tantsumuusikana ideaalne.
Albumilt leiab ühtekokku 18 lugu, kuulamist jagub natuke rohkem kui tunni jagu. Koguni neli lugu on sellised isa-poja duetid. Toomas ja Tauri. "Me tuhat ja üks ööd" on neist eriti kõva lööklaul, kuid "Kaasas vaid kitarr" on selgelt eristuv sätendav pärl. Kooslaulmistest veel niipalju, et üks laul, „Armastuslaul" on esitatud koos Kadri Savvaga,
Tuntud pillimeestest kasutab Anni loos "Miks ootama peab alati" akordionist Allan Jakobi abi.
Albumi kasutegur? Vahest aitab natukene eemale peletada halle sügismeeleolusid ja miks mitte võita selle abil mõne toreda proua südame.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar