horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

TOP5 jahutusseadmed – ventilaator, kliima?

Kodu vajab jahutust? Leia K-rauta poest sobivat tüüpi seade – laua-, põranda- ja torni tüüpi ventilaator, kliimaseadmed ja õhksoojuspumbad. Vali sobiv!

Suvesoojade lähenedes tekib paljudes kodudes probleem – päike kütab elamise palavaks. Lahenduseks on ventilaator, mis paneb õhu ringlema või kliimaseadmed, mis toodavad jahedat õhku. Igasse majapidamisse sobib konkreetset tüüpi seade, valiku tegemisel tuleb lähtuda ruumide suurusest ja planeeritud asukohast.

Missugune seade K-rauta e-poest oma koju valida, sellest kohe räägime. Loe edasi!

Lauaventilaator töökoha jahutamiseks
Kõige pisemad ventilaatorid on lauaventilaatorid. Väikestest mõõtudest ja võimsusest lähtuvalt ei sobi need ruumi jahutamiseks. Pigem on need mõeldud paigaldamiseks töölauale, kus saab õhujoa suunata enda poole. Eriti hästi sobivad lauaventilaatorid kontorisse, kus inimeste temperatuurieelistused on erinevad. Lauaventilaatori plussideks on kompaktsus, mobiilsus ja väike elektritarbimine.

 Põrandaventilaator väiksemasse ruumi
Põrandaventilaatorid on juba piisavalt suured ja võimsad, et panna õhk liikuma terves ruumis. Need ventilaatorid saab puhuma panna ühes konkreetses suunas või seadistada pöörlema. Kuna põrandaventilaatori õhujuga on üsna kitsas, siis ei tasu seda paigaldada istumiskohale liiga lähedale. Põrandaventilaator sobib hästi pisemasse ruumi – näiteks kodukontorisse.

Vaikne tornventilaator magamistuppa
Kuna ventilaator tekitab siiski müra, siis magamistuppa tasub valida võimalikult vaikne mudel. Sinna soovitame tornventilaatorit, mis on propelleriga ventilaatoriga võrreldes oluliselt vaiksem ja õhuliikumise foon küllaltki lai. Tornventilaatori puhul kehtib reegel – mida suurem ruum, seda kõrgem ventilaator.

Paikne või teisaldatav konditsioneer
Ruumides, kus on palju aknapinda, jääb ventilaatorist väheks. Sinna tasub paigaldada konditsioneer, mis puhub ruumi külma õhku. Konditsioneeri puhul saab määrata soovitud temperatuuri ning seade hoolitseb selle eest, et ruumi temperatuur sellele vastaks. Küll aga ei sobi konditsioneerid terve elamu jahutamiseks, igasse tuppa peaks paigaldama eraldi seadme. Siinkohal on aga lahenduseks teisaldatavad konditsioneerid.

Multifunktsionaalne õhksoojuspump
Elamusse, mis vajab talvel kütteseadet ning suvel jahutust, tasub paigaldada õhksoojuspump. Sellel on konditsioneeri ees mitmeid eeliseid:

  • Vaikne
  • Tarbib vähem elektrit
  • Mugav kasutada
  • Hoiab ruumis ühtlast temperatuuri
  • Vajadusel kütab, soovi korral jahutab

Vali sobiv seade K-rauta.ee e-poest - kiire tarne tagab selle, et seade jõuab sinuni veel enne suuremaid suvesoojasid. Muretsema ei pea ka töökindluse pärast, kuna garantiitingimused on väga kliendisõbralikud.

Fotod: Shutterstock.com

 

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
Christy Walton 24.04.2022 15:20
Otsite võlgade konsolideerimise laenu, tagatiseta laene, ärilaenud, hüpoteeklaene, autolaenud, õppelaenud, isiklikke laene, riskikapitali jne! Olen eralaenuandja, annan ettevõtetele ja eraisikutele laene madala ja mõistliku intressimääraga 2%. Saada meil aadressile: christywalton355@gmail.com
Christy Walton 24.04.2022 15:20
Otsite võlgade konsolideerimise laenu, tagatiseta laene, ärilaenud, hüpoteeklaene, autolaenud, õppelaenud, isiklikke laene, riskikapitali jne! Olen eralaenuandja, annan ettevõtetele ja eraisikutele laene madala ja mõistliku intressimääraga 2%. Saada meil aadressile: christywalton355@gmail.com