horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Trad.Attack!, "Trad.Attack!", Trad.Attack

Tundmatu või uue suuruse puhul algab kõik sageli plaadiümbrisest. Trad.Attack!´i puhul mõjub see ülepingutatuna või isegi kummalisena, ostma ei ahvatle.

Trad.Attack! on inspireeritud oma aja superstaaridest, Eesti rahvalaulikutest ja pillimeestest, keda on muusika saatnud tööl, kodus ja pidudel.
Ansambel toob need muusikud helisalvestuste näol endaga koos lavale. Trad.Attack!´i eesmärk on mängida igas maailma riigis. Nii nad igatahes enda kohta kenasti kirjutavad ja plaanid näivad võrsunud kollektiivil tõesti koheselt grandioossed.
Tegelikkus? Iseenesest muidugi vahva idee tõmmata mängu "muistsed" eesti rahvaleelotamised-väljalaulmised, kuid millegipärast tundub, et edasises ehk omapoolse panuse andmises jääb kooslus natuke jänni. No pannakse "ammuste aegade loomingule" juurde kitarr, trummid, sopransaksofon... mis siis?
No ei ole see lõpptulemus, peenemalt öeldes sümbioos, eriti huvitav, kuigi näiteks "Õhtuleht" hindab nende lühidat sooritust koguni nelja palliga viiest! Ja lühidat sellepärast, et Trad.Attack! on ilmutanud sisuliselt EP vormis CD – peal vaid viis lugu, kokku vaid seitseteist minutit.
Kui instrumentaalpoolt vahest ei tasukski kritiseerida – särtsu on ja kõlapildi kujundamisel on appi võetud näiteks nii eesti torupill kui parmupill – siis pealesätitud vokaalne osa on ennast lihtsalt tüütult pealesuruv ja ebahuvitav, mõjub kuidagi häirivalt.
Või olgu, vähemalt lugude tekstid on mõnel juhul huvitavad, miks mitte mõne jaoks suisa naljakadki...
Ainsamana on tegelikult "Kuukene" selline, mida sellest potist jaksab üle ühe korra kuulata. Räägib muide Kuu poole pöördumisest, et kuu annaks kehale noorust ja jõudu.
Trad.Attack! plaadil ennast igatahes maksma ei pane, kuid võib-olla suudab ta seda teha kontserdil. Kuulub ju ansamblisse näiteks üle kogu Eesti kõrgelt hinnatud mees Jalmar Vabarna (12-keelne kitarr, hääl). Lisaks temale mängivad trios veel Tõnu Tubli trummid, hääl) ja Sandra Sillamaa (eesti torupill, parmupill, sopransaksofon, viled, hääl).

Hinne: 4/10

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar