horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Train, "A Girl A Bottle A Boat", Columbia

Train on San Franciscost tulev ameerika bänd, mis moodustati aastal 1993. aastal. Plaadi väljaandmisega nad eriti ei kiirustanud, sest nende omanimeline debüütalbum ilmus alles viis aastat hiljem. Sealt pärineb ka lööklaulustaatusesse tõusnud "Meet Virginia".

Hiljem muide on Train suure müügiedu kõrvalt muuhulgas taskusse pistnud muusikamaailmas eriti kõva tunnustuse, Grammy auhinna.
Hoopis lahe trikk või kaval eksperiment tehti aga aasta tagasi, kui saadi maha oma esimese kaverplaadiga, "Train Does Led Zeppelin II". Ühesõnaga võtsid ette klassikalise, supergrupi Led Zeppelini teise albumi aastast 1969 ja töötlesid seda lugu loo järel, algusest lõpuni. Asja arendati edasi veel sel moel, et korraldati koguni minituur, kus Train mängis ainult Led Zeppelini lugusid.
Miks nii? Kuna Led Zeppelin olevat üks nende suurimatest eeskujudest!
Nüüd jaanuaris ilmunud "A Girl A Bottle A Boat" on Traini arvult kümnes stuudioalbum. See on esimene plaat, kus ei osale bändi asutajaliikmest kitarrist Jimmy Stafford. Trainiga sidemeid ta lõplikult siiski katkestanud pole, tehes endiselt kaasa osadel kontsertesinemistel.
Traini kohta öeldakse, et see on segu rokist, pop rokist ja alternatiivrokist. Osaliselt on see kindlasti õige, kuigi viimane album on pigem puhas pop. Õigemini kõlab täpselt nagu mingi tüüpiline poistebänd. Igatahes Pat Monahan näib hästi teadvat, kuidas vokaaliga osavalt mängides, eelkõige naispublik vaimustusest võdisema panna.
Hoolimata sellest, et kriitikutel ei jagu värske albumi jaoks kuigi palju kiidusõnu, suutis Train sellegi plaadiga jälle ronida Billboard 200 Albumite edetabelisse, koguni kaheksandale kohale.
Esinduslooks on nad millegipärast valinud just sellise võrgutava ja magusmeloodilise, kuid küllaltki tavalisena tunduva "Play That Song´i". Õnneks leidub siin mitmeid tunduvalt mõnusamaid viise. Kasvõi hoogsamas tempos tujutõstja, (peo)käimatõmbav "Drink Up". Vahelduva mees-naine vokaali põimimine (külalislauljana Priscilla Renea) teeb "Loverman´ist" samuti nauditava loo.
Teistest eristuvamad on lisaks "Working Girl" ja "Valentine" ning lihtsalt ilusa sõnumiga, harras "You Better Believe".
Albumist on saadaval ka kahe lisalooga variant.

Hinne: 6/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar