horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

„Tundeinimestel on Eestis raske...”

Rakvere Teatri koristajaproua Innele Õispuu jagab lugejatega oma suurt unistust – Eestimaa peaks olema puhtam ning palgatase peaks algama 600 eurost.

Innele Õispuu, olid mõnda aega töötu ja nüüd töötad Rakvere Teatris koristajana. Millal töötuks jäid, kui kaua olid töötu ja kuidas leidsid töökoha Rakvere Teatris?
Ma olin töötuna arvel nüüd kolmandat korda ja loodan, et enam töötuna arvele end panema ei pea. Ei taha rohkem, kuid firmade pankrotid ja koondamised on samuti möödapääsmatud. Rahata olemine on kõige katsumusrikkam elus. Siin on olnud hingevalu ja pisaraid. Töötuks jäin seekord möödunud aasta 2015.a. veebruarist, seega olin töötuna arvel aasta ja 5 kuud. Tööle sain nüüd 2016.a. augusti algusest tõepoolest ja minu tööandjaks on SA Rakvere Teatrimaja. Meil on teaterkinomajas väga ühtehoidev ja koostöövalmis töökollektiiv.

Kui pikk sinu tööpäev on ja kui palju ruume koristada tuleb?
Minu töökoht on täiskohaga, seega on 8-tunnised tööpäevad viiel päeval nädalas, kuid seal ei saa seda 8 tunnist tööpäeva alati järjest teha. Osadel päevadel tuleb kaks korda käia tööpäeva jooksul tööl. Õhtul lõpetades enne etendust lava koristamisega. Koristajal tuleb varahommikul juba tööle asuda, siis kui veel liikumist majas ei ole.
Minu töökohustuste sisse jäävad kogu uue Rakvere Teaterkinomaja ruumid koristada. Seal on tagaruumides osa näitlejate ruume ja üks proovisaal.
Mulle seal väga meeldib ja seal on ka ilus olla. See on täiega hea objekt. Silm särab pärast töötegemist peal , sest kõik sirab ja särab. Klaaspinda on palju ja see isegi mulle väga meeldib. Näitab, et nüüd on puhas kui prillikivi. Ma naudin oma tööd.
Koristajana ka kindlasti ei saa töötada need, kel pole puhtusestiimulit. Sinna igaüks ei sobigi. Ta on samuti oskustöö. Mind aitas Teaterkinomajja minu eelnev töökogemus puhastusteenindaja- töödejuhatajana Rakvere Polikliinikus.

Kui palju koristaja palk on kuus, kui see saladus pole?
Eesti riigis on see teada, et koristaja palk on miinimumpalk. On tööandjaid, kes ka natuke rohkem maksavad, kuid neid on ka siiski vähe. Ta on füüsiline töö ja tegelikult peaks väärtustama koristajaid Eestis rohkem, kuna tänu koristajatele on kõigil hea olla puhtas ruumis.

Kui saaksid Eesti elu muuta, mis sa tahaksid teistmoodi teha?
Väga kurvastab meie Eesti riigi elu juures töötus ja kui raske on inimestel töökohta leida. Inimesed on rahanappuse käes. Juba praegu peaks olema pension ja miinimumpalk vähemalt 600 eurot inimesele kätte, et suudaks ära tasuda maksud ja natuke leiba oleks laual. Rõhutada tuleb majandusele. Ei saa alati süüdistada miinimumpalgalisi.
Õiglust ei ole ja ei tulegi vähemalt meie ajal mitte, pole usku sellesse.
Tundeinimestel on väga raske, ükskõiksetel, külma kõhuga inimestel aga suplusmõnud.
Kõik pätid ja halastamatud on praegu aujärjele tõstetud.
See ongi, et ega sa ei saa kõhtu täis süüa ette või und täis magada nädalaks või kasvõi terveks kuuks, inimene on loodud teisiti. Hea peremees ei aja koeragi välja, kuid inimene peab väänlema ja leppima, kui vang. Nii ei ole ka õigust nõuda ületunni tööd või sedamoodi töögraafikud seada, et sa oled kogu aeg kui valvesõdur, kes ei saagi sõita maale ema juurde või veeta lastega vaba aega. Perekonnaelu ei saa kindlasti unustada, ega teda tahaplaanile jätta inimesed meist mitte keegi.
Hea seista selle eest, et eestlane saaks oma kodus elada, siin tööl käia ja olla õhtuti koos oma perega. Eestlane ei peaks pagulasena võõrsil konutama, mis toodab tõsiselt lahutusi, kuna pered elavad ajaga lahku. See ei ole üldse hea, kuna kannatajateks on lapsed.
Eestimaa toit on kõige parem, seega põhirõhku peame panema eelistades eestimaist toitu. Piimaliiter peaks juba täna olema 1 euro liiter. Piimaliiter ei saa võrduda veeliitri hinnaga samaväärselt.
Hea Eestimaa rahvas, soovin teile kõigile hingerahu, armastust, sallimist, kokkuhoidmist, teineteise hoidmist, andes järeltulevatele põlvkondadele oskuse armastada ja tagades ligimesearmastuse eluks. Kiuslikud mitte olla ja mitte tegeleda kurjusega ning et meie kodumaal oleks turvaline elada! Hooligem ka rohkem puhtusest, Eestimaa puhtaks!

 

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
james evans 01.08.2018 02:32
Oleme rahvusvaheline laenupank, anname laenud üksikisikutele ja ettevõtetele Lähis-Idas, Aasias, Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Pakume laenu liike nagu isiklik laen, äri- / investeerimislaen, auto laen, võlgade konsolideerimise laen ja õppelaen 18 aastastele ja vanematele. anname välja laenud vähemalt 5000 USA dollarit, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 25 aastat. huvitatud peaksid võtma meiega ühendust e-posti aadressi @ heartlandfingrp@gmail.com või WhatsAafi kaudu numbri järgi: +1 (202) 922-8783