horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Turismimiss Arabella Saaliste räägib nelja keelt

Éksootilise nimega 19aastane kaunitar ­Arabella Saaliste valiti eelmisel aastal ­Hiinas, Qingdaos toimunud iludus­konkursil Miss Tourism World maailma kümne kaunima tüdruku hulka.

Eelnevalt oli ta juba silma paistnud missivõistlusel Eesti Iluduskuninganna, kus omandas kolm tiitlit, Miss J´adore Fashion Model, Miss Worldwide ja Miss Charm.

Alustuseks räägid ehk oma omapärasest nimest. Vastab tõele, et see tuleb populaarse raamatu „Arabella – mereröövli tütar” järgi?
Jah, see tuleb selle raamatu järgi. Ise ma seda raamatut lugenud ei ole, mulle on see suur mõistatus.
Sinu kohta on teada, et räägid koguni nelja keelt. Eesti, vene, inglise ja hispaania. Miks selles kenas reas just meie jaoks natuke tavapäratum ehk hispaania keel vastu vilgub? Millest tuleneb sinu huvi hispaania keele vastu?
Aasta aega elasin Ecuadoris, läksin sinna.vahetusõpilaseks. Enne seda ei teadnud hispaania keelest midagi, seal õppisin. Ecuadoris õppisin Tantsuakadeemias selgeks salsa ja eksootilised tantsud.
(Naerab) Aga miks läksin just Ecuadori? Sest olen Eesti keskkonna jaoks liiga särtsakas ja särav!
Alguses tekitas Ecuador natuke hirmu, et mis nüüd ikkagi saama hakkab...

Milline oli sinu lapsepõlveunistus? Kuivõrd on see täitunud?
(Mängib juustega) Saada modelliks. Tegelikult olin ma siis selle jaoks liiga lühike ja pontsakas, kuigi mu vanemad seda mulle ei öelnud.
Praeguseks on see unistus põhimõtteliselt täitunud – töötan õpingute kõrvalt modellinduses juuksemodellina ja fotomodellina erinevatele poodidele.

Kuidas sattusid Eesti Iluduskuninganna võistlusele, olid sa varemgi juba missivõistlusel käinud?
See oli esimene taoline. See oli hästi naljakas kogemus. Tantsisin Komeedi suveterrassi avamisel kui Martin (Martin Lepa – Eesti Iluduskuninganna võistlusega tihedalt seotud, ka žüriis seal) tuli minu juurde ja küsis minu pikkust! Kuna pikkus sobis, olen 1,73 meetrit pikk, siis tuli kutse osalemiseks kohe – ootamatult.
(Muigab) Teatas, et võistlus hakkab umbes nädala pärast!

Kuna olid Eesti Iluduskuningannal väga edukas, siis suunati sind sujuvalt Hiinasse rahvusvahelisele areenile ennast tõestama. Miss Tourism World. Mida täpsemalt see endast kujutab, kui palju riike seal osales?
Qingdao, kus Miss Tourism World toimus, on miljonilinn. Tegemist on olümpialinnaga, seal toimusid purjetamisvõistlused.
Osalevaid riike Miss Tourism Worldil oli 70. Ise sõbrunesin, minu parimad jutukaaslased olid Peruust ja Ecuadorist.
Eestit kui riiki üldiselt ei teatud.

Missikate puhul räägitakse sageli kõikvõimalikest sobingutest. Näiteks, et võitjad-printsessid on salamisi varem paika pandud jne. Mida sellest arvad, kuivõrd aus mäng Hiinas oli?
(Mõtlikult) Poliitilist mängu oli aimata. Žüriis oli Itaalia ja Hiina tegelasi, võis kahtlustada korraldajate ja itaallaste kokkumängu. Hiina igatahes sai viie parema sekka. Kusjuures sellinegi fakt, et näiteks Läti esindaja ei soovinud enam peale kahte nädalat, ettevalmistusaeg finaaliks oli suhteliselt pikk, osaleda. Ilmselt tajus, tundis ebavõrdset kohtlemist.

Kuid üldjuhul koheldi teid Hiinas ikka enam-vähem võrdselt?
Tingimused olid üle ootuste. Meid majutati kõige parematesse hotellidesse. Meid koheldi kui reaalseid Hollywoodi staare!

Vähe sellest, et tulid suurel rahvusvahelisel iludusvõistlusel kümne parima hulka, said eraldi veel Miss Sunshine esimese printsessi tiitli. Miks sulle just see tiitel omistati?
(Naeratab) Arvatavasti särava naeratuse tõttu! Süsteem oli seal ehk üldse veidi kummaline, kokku jagati Miss Tourism Worldil viis esimest kohta ja kaheksa eritiitlit.
(Täiendab) Kuna tegemist oli minu esimese rahvusvahelise iludusvõistlusega, siis ei oodanud ma ka kümne parima sekka jõudmist. Arvatavasti aitas edule kaasa minu iseloom, mis jääb silma – ma ei ole tasane, olen hästi elav!

Millises võistlusvoorus tundsid ennast kõige kindlamini, said kõige paremini hakkama?
Rahvuslikes riietes (national costume), bikiinivoor, talendivoor ja õhtukleit – kõik oli ühtemoodi nauditav.
(Täpsustab) Talendivoor eriti, seal tantsisin üksinda heelsi, endatehtud koreograafia järgi.

Raskeim katsumus finaalis?
Bikiinivoor, väljas oli temperatuur 12 kraadi ja õues möllas äikesetorm!

Mis sulle Hiinas viibitud aja jooksul eriti ei meeldinud?
Katsumuseks oli finaalieelne päevarutiin. Käisime eri linnades, päevas väntsutati meid järjest viisteist tundi!
See oli seotud just eelkõige pildistamistega, fotosessioonidega. A la sellise valemi järgi kõik käiski – bussi-maha-bussi!
Kuu aega oli seda kõike, fotograafid olid kogu aja ümberringi.
Olemise turvalisus oli muidugi tagatud – enda turvamehed ja kohalikud politseinikud.

Mitu korda päevas sulle seal abieluettepanekuid tehti?
(Naeratab) Keskmiselt kolm. Kuid need ei olnud tõsiseltvõetavad. Ettepanekuid tulid pigem nende poolt, kes meist pilti tegid, meiega kõikjal kaasas käinud fotograafide poolt.

Milliseid põnevaid roogasid teile pakuti?
Meil ei olnud üldjuhul traditsioonilised Hiina söögid. Kuid hästi palju oli pelmeenitaolisi asju.
Toimusid mitmed teetseremooniad – teejoomise protsess on nende kultuuris oluline.

Kuivõrd hästi maitseb sulle tee kuuma joogina?
Ma joon vett hästi palju. Muidu aga nii kohvi kui teed, eelistan just ingveriteed.

Sinu iseloomu head ja vead?
(Rõhutatult) Olen hästi teistsugune igas mõttes. Ma olen nagu raamat, mida ei saa hinnata kaante järgi! Õpin väga kiiresti kõik asjad ära.
Millised ained sulle koolis meeldivad, millistega on keerulisem?
Meeletult meeldib füüsika ja keemia. Meeletult. Kõige keerulisem on kehaline kasvatus.

Kehaline ei sobi, kuid nagu aru saan, teed enda vormis hoidmiseks kõvasti trenni?
Jah, kakskümmend üks tundi nädalas. Cheerleading ja jooga käivad ka sinna alla.
Olen muide olnud Tallinna Kalev/TLÜ korvpallitiimide juures cheerleader, nüüd „tantsutüdrukuks” käsipallimeeskonna HC Kehra juures.
(Naeratab) Minu enda silmarõõm mängib ka käsipalli!

Oled tantsimisega juba väga pikalt tegelenud, räägi täpsemalt.
Tegelikult juba kuusteist aastat. Alates kolmandast eluaastast.
(Täpsustab) Alguses tõsi tegelesin iluvõimlemisega ja edasi tuli tants.

Sulle sobivaimad või rohkem eneseteostust nõudvad tantsustiilid?
Lemmikud on muidugi Ladina-Ameerika tantsud. Eesti inimesed muide ei võta neid päris nii nagu ladina-ameeriklased ise. Lisaks jazz-funk, heels.

Millist muusikat eelistad?
(Naerab) Muusikamaitse on mul vastavalt tujule. Kuulan palju venekeelset muusikat. Mul on kurva ja hea tuju playlist. Eelistan sensuaalset muusikat, rokki ei kuula.

Kas pigem äsja ülikuuma albumiga „Courage” mahasaanud Celine Dion või ülikalleid seksuaalsusest pungil videoklippe tegev Beyonce?
Celine Dion on pigem romantik. Valin pigem Beyonce´i.

Millisel kontserdil viimati käisid, mis pakkus tõelist nautingut?
Viimane kontsert oli Laulupidu. Milline ühtsuse tunne! Ma ise ka laulsin seal.
(Muigab) Panin Laulupeol Ecuadori rahvariided selga, rahvas vaatas võib-olla pisut imestunult, kuid kõigile need meeldisid.

Mida arvad ukse ees olevast Eurovisiooni lauluvõistlusest? Kellele hoiad pöialt?
See ei ole minu jaoks teema, ei ole jälginud. Teleka ette (tihti) ei satu. Eurovisiooni finaali ilmselt vaatan.

Alles hiljuti tähistati rahvusvahelist naistepäeva. Kuidas sellesse päeva suhtud, loed nõukogudeaegseks igandiks või vastupidi?
(Naeratab) Naised pingutavad tänapäeval väga palju. Seetõttu on see päev omal kohal.
(Muigab, vihjab meestele) Nüüd ei pea hullult kingitusi tegema!

Kui sageli sulle lilli tuuakse?
Noo, eks mul austajaid on! Ikka tuuakse lilli.

Ülo Külm Fotod: J'adore Fashion, Erakogu

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
glory 30.06.2020 23:45
Loe minu tunnistust Minu nimi on Jack ALEX. Ma käisin veebis ja sattusin JOSE Luisi laenu väljaandesse, kus öeldakse, et laenufirma annab elanikkonnale laenu väga madala intressimääraga. Niisiis, võtsin ettevõttega ühendust tema e-posti teel: (joseluisloans@gmail.com) mida taotlesin 25 000 euro suuruseks laenuks kaheks aastaks. Ettevõte vastas mulle ja saatis mulle kõik tema ettevõtte tingimused, mida ma olin lugenud, ja nõustusin nendega, et nad ei maksa mingit tasu. Pärast oma laenutaotluse kinnitamist sain oma pangast teatise, et minu pangakontole kantud 25 000 euroga lõpetasin laenu tagasimaksmise 18. detsembril enne koroonapuhangu algust. Tahaksin kasutada võimalust ja saata sõnum kõigile, kes otsivad Internetist usaldusväärset eralaenu pakkujat, et taotleda e-posti teel jose luisi laenu: (joseluisloans@gmail.com), võite ka nendega ühendust võtta rakenduses Whats: (+13075431042)
glory 30.06.2020 23:45
Loe minu tunnistust Minu nimi on Jack ALEX. Ma käisin veebis ja sattusin JOSE Luisi laenu väljaandesse, kus öeldakse, et laenufirma annab elanikkonnale laenu väga madala intressimääraga. Niisiis, võtsin ettevõttega ühendust tema e-posti teel: (joseluisloans@gmail.com) mida taotlesin 25 000 euro suuruseks laenuks kaheks aastaks. Ettevõte vastas mulle ja saatis mulle kõik tema ettevõtte tingimused, mida ma olin lugenud, ja nõustusin nendega, et nad ei maksa mingit tasu. Pärast oma laenutaotluse kinnitamist sain oma pangast teatise, et minu pangakontole kantud 25 000 euroga lõpetasin laenu tagasimaksmise 18. detsembril enne koroonapuhangu algust. Tahaksin kasutada võimalust ja saata sõnum kõigile, kes otsivad Internetist usaldusväärset eralaenu pakkujat, et taotleda e-posti teel jose luisi laenu: (joseluisloans@gmail.com), võite ka nendega ühendust võtta rakenduses Whats: (+13075431042)