horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Tutvumisportaali mees – prints või kärnkonn?

Kes siis ikkagi on need, kes päevast päeva tutvumisportaalide virtuaalseid uksi kulutavad ning üritavad naistega mesijuttu veeretada?

Vallaline mees. Vallalise mõiste on tänapäeva tutvumisportaalide täiesti uus termin. Pole vahet, mitu suhet on mehel selja taga või mitmes parasjagu käsil, kõik on ju pelgalt suhtumise küsimus, leiab ta. Kui inimene nimetab ennast vanuses 50 ikka veel vallaliseks, tekib tahtmatult küsimus, mida ta oma eluga üldse peale on hakanud. Suure tõenäosusega on mees siiski suhtes või suisa abielus, aga seda viimast pole ju tarvidust mainida. Reeglina ei ole vallalisel mehel lapsi, mis tõstab nende arvates tublisti nende turuväärtust. Sääraseid isendeid hulgub tutvumisportaalides karjakaupa ringi, nii et võid vaid imestada, kuidas see on võimalik. Tegelik tõde koorub muidugi hiljem. Nii-öelda vallaline mees on enam-vähem toimivas suhtes, mille kõrvalt igatsetakse korraks midagi muud maitsta, ja lapsi ka oma kaks ikka. Kuid tutvumisportaalil on kummaline iseärasus – niipea, kui selline meesisend ennast sinna sisse logib, on ta jälle korrapealt vaba ja vallaline. Noor ja uljas nagu kunagi ammu ning meri põlvini.

Kirjaoskamatul mehel on kooliharidust kõvasti puudu jäänud. Tema puhul tekib kohe küsimus, mitu talve külakooli ta on üldse käinud. Kahjuks kuulub siia lõviosa tutvumisportaalis ringi rändavatest isenditest. Kui see oleks läbilõige ühiskonnast, oleks see vaatepilt üpris traagiline. Karm tõde on see, et meie keskel elab suur hulk kirjaoskamatuid ja millegipärast on nad kokku kogunenud just suhtlusportaalidesse, kus antud iseärasus iseäranis silma hakkab. Kirjaoskamatu mehe suhtlusviis on vaevaline ja grammatika tekitab tema peas palju vihaseid lahinguid. Suur osa tema aurust lähebki kirjapildi kallal vaevlemisele ja ega suhtluspartnerile selle juurest eriti jaksu üle ei jäägi. Kui tõsiselt saab võtta meest, kes ei suuda ennast oma emakeeles isegi suhtlustasandil korrektselt väljendada? Kuivõrd suuri mööndusi keegi meist selles osas on nõus tegema, teab juba igaüks ise.

Saamatul mehel puudub igasugune loomupärane võime vestlusi arendada. Tema grammatika võib küll paigas olla, aga hoolimata sellest pole tal öelda suurt midagi. Kes sa oled? Millised on sinu hobid? Mis tööd sa teed või mida elust ja inimestest arvad? Kui ilmvõimatu võib olla neid küsimusi vestluskaaslasele esitada või ise neile vastuseid anda? Saamatul mehel käib see igatahes täielikult üle mõistuse. Või siis arvab ta, et neist asjust polegi vaja rääkida. Ilmselt on saamatu mees kõige igavam inimtüüp üldse. Tavaliselt ei hiilga ta ka füüsilises plaanis mitte millegagi. Riided pärineks justkui vanaisa kapist ja väline veetlus on olematu. Temaga suheldes tuleb varuda koormajagu kannatust, sest iga sõna peab tema suust välja tirima. Saamatu mees jätab endast ülimalt ebakindla ja eemaoleva mulje. Võimalik, et ta lihtsalt kardab ja arvab, et turvalisem on olla distantseeritud. Seejuures ei mõika saamatu mees, miks tal naistega kunagi ei vea ja mitu aastakümmet ta veel seda õiget ootama peab. Iga oma postitust alustab ta sõnaga „tere” ja see ongi põhimõtteliselt kõik, mida temalt kuuleb.

Pealetükkiv mees on saamatu mehe vastand. See mees arvab, et pealetükkivus ja kurameerimine on sünonüümid. Tavaliselt on ta endast üliheal arvamusel ja väga enesekindel, kuigi selle põhjus on teada vaid asjaosalisele endale. Pealetükkiv mees võib olla mis iganes vanuses. Ta pommitab oma väljavalitut sisutühjade lausetega, pressib end tüütamiseni peale ja arvab, et asi nii käibki. Ta külastab su profiili päeva jooksul korduvalt, nagu tahaks sealt viimase ammutada. Kohati võib tema puhul ilmneda viisakusetust. Head kombed pole kindlasti tema tugevaim külg. Pealetükkiv mees on väga järjekindel. Võid end hakata üpris kiiresti ahistatuna tundma. Õnneks annab portaal võimaluse sellised persoonid blokeerida.

Rahamees on suur kala viidika­parvede keskel. Ta on ülimalt teadlik sellest, et ta on tänu oma rahakotile naiste seas absoluutselt ihaldusväärne, olenemata, kui sant ta iseloom tal seejuures ka olema juhtub. Tavaliselt on mees kolmekümnendates-neljakümnendates ja üle keskmise välimusega. Piltidel eelistab ta ennast eksponeerida töölaua taga triiksärgis ja lipsuga, hinnaline käekell meelega nähtaval või siis mõnda kallimat sorti hobi harrastades, näiteks jahi pardal peesitamist. Rahamehega pole kaugeltki lihtne. Tal on omad kindlad kriteeriumid ja sa pead neile kõigile vastama, vasasel juhul kaotab ta sinu vastu koheselt huvi. Tema suhtlusmaneer on jahedapoolne. Ta ei näe põhjust, miks sinuga suhelda teisiti kui oma alluvatega. Kõigi sinu vastuste suhtes on ta äraootaval seisukohal ega karda otsekoheseid märkusi teha, kui sa tema silmis juhtumisi midagi valesti ütled. Rahamehel on kõvasti usku materiaalsusesse ja raha võimu, sisimas on ta aga ebakindel ja kahtlustav. Peaasjalikult seetõttu, et ega huvipakkuv vestluskaaslane tema mammonale ometi küüsi taha ei kavatse haakida. Seega esineb ta enamasti karmi mehe rollis, kes ennast ära kasutada ei lase. Ohjad on igal juhul tema käes.

Aumees on samuti konkreetsete meeste killast, aga hoopis teisel moel. Tema üks esimesi küsimusi on, kas sa oled vaba. Seejuures oleks suurepärane, kui sul ka lapsi poleks. Temalgi on omad kriteeriumid, kuigi ta ei pruugi neid kohe avaldada puhul, kui sa pakud talle huvi. Ta vestleb sinuga viisakalt, meeldivalt, näitab kohati üles osavõtlikkust. Aumehe silmaring on lai, ta on palju reisinud ning oskab rääkida väga erinevatel teemadel. Sinu tunnete osas on aumees külm. Teda huvitavad vaid enda vajadused. Oma emotsioone hoiab aumees vaka all, nii ei pruugigi sa teada saada, kui väga sa talle tegelikult meeldisid. Enamasti on aumees domineeriv tüüp, kuigi võib väita vastupidist. Samuti on ta tihti majanduslikult heal järjel. Võib esineda teatavaid sarnasusi rahamehega.

Spordimees otsib tutvust üsna samal viisil, nagu ta teeb trenni. Ta pommitab sind kiirete ja lühikeste küsimustega, millele vastuseid vorpides tunned sa ennast nagu palli vastu seina põrgatades. Enda kohta info andmist ei pea spordimees vajalikuks. Sinu soovi korral temastki midagi teada saada teeb ta seda ülimalt pealiskaudselt. Spordimehe tähelepanu on iseendal, seetõttu pole ta kitsi enda profiili musklipiltidega üle ujutamast. Ka sellistega, mis võiksid pigem jääda magamistoa seinte varju. Keegi ju ikka vaadata tahab, treenitud lihas on ilus. Võib juhtuda, et peale ammendavate vastuste saamist kaob spordimees mõneks ajaks ära, küllap järgmisele katsealusele küsitlust korraldama ja naaseb näiteks kuu aja pärast püsisuhteettepanekuga. Kui muigamisi uurida, kas teistega ei läinud õnneks, siis vastust sellele Armani-särgis mehelt ei tule.

Kiiksuga meest takistab normaalset suhet loomast tema kiiks. Olgu see siis mis iganes. Üldjuhul on kiiksuga mees tagasihoidlik ja viisakas, meeldiva huumoriga, mille tegelik eesmärk on oma kiiksu varjata. Sa võid üsna ruttu avastada, et temaga on täitsa tore suhelda, kuna teil on paljuski sarnane maailmavaade. Ta tundub kodune ja justkui omainimene, kelle võiks oma pliidi taha toimetama lubada küll. Tihtipeale on tal sellele annet. Alles hiljem saad aru, et omainimese mängimine on tema hoolega välja töötatud suhtlusstrateegia. Tema tegelik mina võib olla hoopis teistsugune, aga milline täpselt, see jääb kirjaridade varju. Kui sa oled suhelnud temaga juba mõnda aega ja märkad, et asjad mingis suunas edasi ei arene, hakkad vaikselt mõikama, et tema kosimisoskus on pehmelt öeldes puudulik. Lõpuks ta lihtsalt kaob. Sõnagi lausumata. Alati saab ju otsast alata ja nii see eluke veereb. Vähemasti pole kiiksuga mehel igav. See mehetüüp on igavesti uuel ringil, teadmata täpselt isegi, mida ta tahab.

Fetiši-mehe puhul on enamasti tegu korraliku pereisaga, kelle voodielu on jäänud lahjaks. Ta omab mõningaid salaunistusi, millest ei ole ju viisakas oma kallile kaasale hingata. Selleks sobib väga hästi suvaline neidis tutvumisportaalist. Küll tema kõik üle elab ja miks ta ei võiks sama imelike asjade vastu huvi tunda ja kannatlikult mehe kirge jagada. Fetiši-mees on enamjaolt ohutu, ta tahab lihtsalt rääkida. Kui kuulata viitsid, saad tänuliku suhtluspartneri, kel võib olla lai silmaring ja mitmeid põnevaid hobisid. Niisamuti on ta võimeline rääkima kõikvõimalikel sind huvitavatel teemadel, tundes näiliselt huvi su käekäigu vastu. See on muidugi suitsukate. Pea­asjalikult tahab ta pajatada fetišist. Mida tema vasak käsi samal ajal laua all teeb, sellest ei pea sa ju ometi midagi teadma.

Vana mehe pilte vaadates võid tunda tublisti hämmastust, kuidas saab vanuses 40 välja näha nagu 60. Tekib küsimus, mis elu sa oled elanud või kahtlus selles osas, kas su isikuandmed on ikka õiged. Mees näeb välja kõvasti kasutatud. Soovitus siinkohal: sa ei pea ju endast üles riputama seda kõige väsinuma näoga kõige suvalisemat pilti, mis on tehtud segamini köögis või räpakas elutoas. Meil kõigil on halvemaid ja paremaid päevi, aga natuke enesekriitilisust ja eksponeerimisoskust tuleks kasuks. Sa oled virtuaalsel turul. Miks peaks vaatajat köitma see, mida ta näeb? Või ei tule sa selle pealegi, et miski võiks olla talle vastukarva, kuna ümbritsev on sulle nii loomulik keskkond?  Vana mehe jutt on enamasti igavapoolne, nagu kogu ta elugi. Enamasti ta pikalt rääkima ei vaevu. Sa oled ta põgus vaheldus hallile elule, mida ta nagunii muuta ei soovi.

Kirsika Suviste

Jätkub ajakirjas...

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
elvira 23.07.2020 20:56
laenupakkumine finantseerimist vajavatele eraisikutele mikrorahastamise struktuur Oleme hästi välja kujunenud ja aastate jooksul oleme välja töötanud sügava mõistmise teie individuaalsete vajaduste ja nõuete osas. Oleme pühendunud oma klientide õiglasele kohtlemisele ning professionaalse, sõbraliku ja viisakas teenuse osutamisele. Meie protseduurid on kavandatud reageerima teile ja tagama, et pakume tooteid, mis vastavad teie tingimustele. Meie teenus on väga professionaalne ja viivituseta. Meie Meie moto on aidata teid, klienti, olenemata teie vajadustest. pakkuda laene vahemikus 1000 kuni 5 000 000 000 eurot. taotlusi töödeldakse kohustusteta. Anname igat tüüpi laenudele kindla intressimääraga laene. Kui olete meie teenusest huvitatud, palun Täitke taotleja vorm ja saatke see meile aadressil allolev e-posti aadress Teie täisnimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenusumma: ....................... Laenu tähtaeg: ...................... Sinu emaili aadress: .............. Sõlmige meiega lepinguid e-posti teel: elvirasika@gmail.com