horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Universumi ees alasti

Helve Huttunen on Pärnus tuntud eduka ­krimiajakirjanikuna, kuid viimastel aastatel siiski rohkem nõia ja selgeltnägijana.

Kas te saatusesse usute?
Saatuse teema tekitab vastakaid tundeid, sest isiklikult näen, et saatust kui täielikku ja vankumatut ettemääratust pole tegelikult olemas. Jah, olenevalt millisel teadvuse tasandil keegi on, on Hingel valitud oma rada. Aga see ei tähenda, et mitte midagi pole võimalik muuta. Kõik oleneb meie valikutest. Siiski on teatud isikutel kohe sündides kindel tee, kuid ka seal on võimalik teha uusi ja teistsuguseid valikuid, mis annavad rajale uue värvi ja energia. Samas, meie tehtud või tegemata jäetud teod ja mõtted ning valikud võivad ühe liikumissuuna sedavõrd kapitaalselt kohale kinnitada, et tõesti, mõnda aega ei saa kohe kuhugile mujale suunduda. Aga ka neil juhtudel on võimalus muutusteks. Tuleb oodata õiget aega.
Peab lisama, et mitte saatus kui selline ei juhi meie elu, vaid ikka igaüks on oma elu looja ja meister. Nii karma kui siis saatus on meie endi looming ja see tähendab, et hiili kõrvale kuidas tahad, kuid vastutab iga inimene oma elu eest ise. Mitte keegi teine.

Kas teie enda elus on siiani juhtunud midagi saatuslikku, mille kohta võite öelda nii, et just see või teine asi juhtus ainult seetõttu, et saatus tahtis nii?
Ma pole kunagi nii öelnud. Jah, on olnud olukordi, kus kõrgemad jõud on mind suunanud kellegi juurde või mingisse olukorda, sest just nii on mulle või kellelegi teisele vaja. Aga see pole saatus. On selline kõneväljend nagu „saatuslik inimene“. Seda olen küll oma elus palju kohanud, et nii mõnegi jaoks olen just taoline isik. Ja see tähendab ühtedele n-ö karmaga kohtumist ja teistele isikut, kes on just talle vajalikul hetkel elus ette tulnud. Näiteks on keegi olnud väga hädas, siis veidral moel juhtun just mina selle inimesega kokku ja saan talle mingi sõnumi või olulise tegevuse kätte juhatada. Aga see pole saatus, vaid jõud.

Kui vanalt, mismoodi ja kuidas te avastasite enda juures selgeltnägija võimed?
Olen sellisena kohe sündinud. Ega ma alguses neid võimeid sugugi nii nimetanud ega selle üle rõõmus olnud. Lapsena on ikka väga õudne näha vaimolendeid ja kuulda täiskasvanute mõtteid. Teadlikult hakkasin neid kasutama alles siis, kui juba n-ö mõistus peas. Võin lisada nii palju, et info leidmise, nägemise või tajumise võime on aastakümnete jooksul pidevalt muutunud. Ja ega selgeltnägemine ongi inimestel erinev. Üks tunnetab, teine näeb ja kolmas kuuleb jne. Praeguseks on võime töö käigus konkretiseerinud ning olen rohkem keskendunud probleemide põhjuste leidmisele kui sellele, et rääkida niisama kellegi mineviku juhtumistest. Üks asi on täita telesaates antud ülesandeid, teine asi on teha seda inimestega igapäevatöös.

Kas teie arvates peavad selgeltnägija võimed olema sündides kaasa antud, või tekivad need elu jooksul ise või peab koguni õppima neid?
Seda juttu, et keegi vanaema, vanaisa pärandab oma võimed kellelegi, pean jamaks. Selliseid asju ei saa pärandada nagu maja või raha. On jah võimalik lisada enda jõudu teisele, kuid ainult juhul, kui saajal on vastavad omadused ja võimed juba ees olemas. Isegi siis, kui need pole veel avaldunud. Ja isegi siis, kui sul on võimeid, tuleb nende ja antud valdkonna kohta elus väga palju õppida. Enda kogemuste baasil tean, et õppimine ei toimu siin mööda kursuseid ja koole ringi joostes, vaid ennekõike isikliku elukogemuste kaudu.

Olen kuulnud, et kui töötasite Pärnu Postimehes ajakirjanikuna, siis kippusite kriminaalsete sündmuste puhul olema ise kohal enne politseid ning olite ajalehes avaldanud mingi salajase asja uurimisega seoses, mistõttu tekkisid pahandused. Ehk räägiksite selle juhtunu siinkohal uuesti ära?
Jah, paar eredamat lugu oli tõesti. Teen lühidalt. Ühel juhul tuli info sel moel, et mingi sisemine tung tõukas mind teatud tänavale. Miks, ei osanud siis arvata. Kui kohale läksin, selgus, et natuke aega tagasi oli seal toimunud mõrv ning kriminalistid polnud veel kohale jõudnud. Ainult reapolitseinikud olid jõudnud laiba ümber lindid tõmmata. Krimkad olid väga häiritud sellest, et keegi tühine ajakirjanik jõudis kohale enne neid. Ja keegi ei uskunud, et mul polnud salajast informaatorit politsei seas.
Teine lugu oli see, kui ühe mõrva puhul toimetasin juurdlust oma intuitsiooni ja sisetunde põhjal ning sain iseseisvalt kokku materjali, mis politseis oli pandud mappi kirjaga „täiesti salajane“. Aga mina seda ju ei teadnud. Ja nii ma siis avaldasingi saadud info järgmise päeva lehes.
Mitu aega hiljem sain teada, et sama päeva hommikul viidi see salajane toimik Tallinnasse ning oldi šokis, kui loeti juhtunust Pärnu Postimehest. Mind kahtlustati salajases politseiraadio pealtkuulamises.
Tegelikult oli neid lugusid erinevas võtmes palju, kuid kõik ei jää meelde ja kas neid mäletada ongi vaja.

Kuigi te olete ise selgeltnägija, aga kas olete lasknud mõnel teisel selgeltnägijal endale midagi ennustada või lasknud mõnel romal ehk mustlasel ennustada?
Naljaviluks olen lasknud kaarte panna küll, kuid mitte tõsise sooviga ette teada. Kui vaja, teen seda endale ise. Mis puutub mustlastesse, siis need tiirutavad Tartu bussijaamas pidevalt mu ümber sooviga mulle ennustada. Aga ma tunnen ju ära, et nad on tühja mulli puhujad. Ma ei lase seda neil teha.

Miks?
Mul on enda jaoks reegel – elada tuleb nüüd ja praegu, sest just sellel hetkel loome oma tulevikku. Seega ei ole kellelgi õigust mulle vägisi oma arvamust minu tuleviku kohta mulle kõrvade vahele kruttida. Saan sellega ise väga hästi hakkama. Ja ka teistele inimestele ütlen alati, et ennustamine ei tee neile head. Seega ei taha ise ka kellelegi midagi ennustada.

Kuna olite "Selgeltnägijate tuleproovis väga edukas, siis kas nüüd palutakse teie abi juba nii palju, et olete sunnitud ära ütlema?
Tulijaid on tõesti palju ja järjekord päris pikk. Kellelegi ära öelnud ma pole ja seega annan endast parima, et kõikide jaoks olemas olla. Samas olen teinud Universumile taotluse, et mu juurde jõuaks ainult need, kellele just konkreetselt mind vaja on. Ja kui ma midagi rohkemat ei saa pakkuda, siis nii ka inimesele otse ütlen. Üks inimene ei saa olla nii universaalne, et suudab tegeleda absoluutselt iga probleemi ja teemaga.

Kas teie poole on pöördutud ka väga imeliku ja erilise palvega ning olete pidanud eitavalt vastama, sest palve on olnud ebaeetiline?
Ausalt öeldes olen elu jooksul näinud kõikvõimalikke lugusid. Eriliseks palveks võin siin lugeda ühe mehe soovi teha oma naine talle sobivaks! Niivõrd absurdset soovi annab otsida.
Jah, mõnedele palvetele olen ära öelnud just ebaeetilisuse tõttu. Ja need kõik on puudutanud tahtmist muuta teine inimene selliseks nagu nemad tahavad. Isegi needmist on küsitud.

Mida arvate saladustest ja nende hoidmisest ning kas teil on selgeltnägijana ka näiteks teada mõne tuntud inimese suur saladus, mida te lihtsalt ei tohi välja rääkida?
Saladused on igal inimesel. Oleneb aga millised. On saladusi, mis ussitavad hinges nii kaua, kuni lähevad mädanema ja hävitavad inimese elu või tema enda. Ka mul endal on mitmeid selliseid asju endas, mida avalikult rääkida ei saa ega tohigi, kuid need pole saladused enda süütegude kohta, vaid info teiste inimeste kohta.
Kui olen otsustanud ja näinud, et seda teavet ei tohi kellelegi edasi anda, siis nii ka on. Ja need saladused ei vaeva sees, sest mul on üks kaval nipp nendega hakkama saamiseks. Nimelt pihin ma neist Suurele Vaimule, Universumile, Jumalale. Sellega annan saladused neile edasi, enda hingest jõududele. Küll nemad juba otsustavad, mida saladustega peale hakata.
Saate ajal nägin mitmeid kordi teavet inimeste kohta, kuid ei saanud seda avalikult rääkida. Sel põhjusel, et need inimesed peavad ka pärast saadet edasi elama ning peidetud tegude avalikustamine ei tee neile head, vaid võib hävitada. Ma ei pidanud sellist teguviisi eetiliseks.

Kas tuntud persoonid käivad sageli teie jutul ning soovivad enda kohta ennustust teada, et milline tulevik ees ootab?
Sellele küsimusele ma meelsamini ei vastaks.

Kas teil endal on ka mõni selline saladus, mida te mitte kunagi ja mitte kellelegi ei räägi ning ehk on ka mõni selline saladus, mida räägiksite heameelega, kui selle kohta küsida ning mis see oleks siis?
Ausalt öeldes on küll asju, mida laialt ei räägi, kuid neid saladusteks pidada ei saa. Veider, kuid tõesti, ei saa öelda, et mul oleks hingel midagi sellist, mida kunagi ei julge päevavalgele tuua. Palju aastaid tagasi, kui ennast pärast üht elulist hävingut uuesti kokku korjasin ja ennast hingeliselt taas üles ehitasin, rebisin endast välja kõik, mida sealt leida oli.
Siis õppisingi ära võtte, et seisin Universumi ees alasti ja rääkisin välja kõik, mis sügavustest tuli. Ja sellega kõik saladused otsa saidki. Praeguseks lihtsalt kõike ei ole vaja rääkida, kuid neid saladusteks klassifitseerida ei saa. Seega pole antud teemal ka midagi rohkem rääkida.

Millised on teie tulevikuplaanid?
On üks ütlus: „Kui inimene teeb plaane, siis Jumal naerab.“ Enda kohta võin öelda, et kui mina hakkan mingeid tulevikuplaane tegema, saab Jumal naerust krambid. Seega ei võta ma ette mingeid plaane, vaid mul on siht, kuhu poole liikuda. Nii on oluline teekond, mitte kohale jõudmine.
Aga mul on unistusi, mida vastavalt olukorrale, ajastusele ja võimalustele täidan. Unistused aitavad mõtestada elu ja astuda samme arengus, elus edasi. Seega – mul on unistused, mitte plaanid.

Milliseid ameteid olete oma senise elu jooksul pidanud?
Ameteid olen pidanud mitmeid. Ja mitte seetõttu, et lippan siia-sinna, vaid ikka Jõud on mind nendeni viinud või neid minuni toonud. Selleks, et neist õppida ja saadud teadmisi nüüd teiste heaks kasutada. Ilma nende kogemusteta ei saaks ma praegu teha oma tööd, olla see, kes olen, mõista teisi inimesi, tõlgitseda nägemusi ja leida kellegi heaks lahendusi. Neid ameteid üles lugema ma ei hakka. Sel pole mõtet.

On teil ka huvialasid?
Ma maalin ja joonistan ning olen illustreerinud mitmeid raamatuid. Peamiselt lasteraamatuid. Ühe raamatu kirjutasin ja illustreerisin ka ise. Nimelt „Kakula lood“. Kahjuks pole praegu jäänud enam üldse aega sellega tegeleda.

Millist muusikat kuulate ja kes on lemmikud estraadilt?
Meeldib väga muusika, kus on kasutatud indiaanlaste stiili. Ma ei tea, kuidas seda nimetatakse. Ka selline muusika, mis paneb hinge vibreerima. Ja neid on erinevaid. Tihtipeale kasutan oma tööks häälestamiseks meditatiivset muusikat. Otseselt lemmikuid polegi.

Mõni raadiojaam ka lemmikute hulka kuulub?
Ei kuulu. Raadiot juhtun kuulama harva ja siis tahaks rohkem tantsumuusikat.

Sooviksite ehk midagi ka südamelt ära öelda?
Õnneks pole südamel midagi, mis vaevaks ja vajaks lahti laskmist.

Hillar Kohv

5 kommentaari Lisa kommentaar
  
Linda Mark 11.02.2020 13:56
KUIDAS MINU LAENU SELLEST SUUREST FIRMAST sain Tere, mu kallid inimesed, ma olen Linda McDonald, kes elab praegu Austinis Texases, USA-s. Olen praegu kolme lapsega lesk ja olin 2018. aasta aprillis finantsseisundis ummikus ning mul oli vaja refinantseerida ja arveid maksta. Proovisin leida laenu erinevatelt nii era- kui ka korporatiivsetelt laenufirmadelt, kuid mitte kunagi eduga. Enamik panku lükkas mu krediidi tagasi, ärge täiel rinnal saamas neid hoodlumeid, kes kutsuvad neid omaraha laenuandjaks - nad on kõik pettused, nad tahavad ainult teie raha ja te ei kuule neilt enam, et nad on seda mulle kaks korda teinud, enne kui ma kohtusin hr David Wilsoniga. Kõige huvitavam osa on see, et minu laen kanti mulle üle 74 tunni jooksul, seega soovitan teil pöörduda hr Davidi poole, kui olete huvitatud laenu saamisest ja olete kindel, et saate talle õigel ajal tagasi maksta, võite temaga ühendust võtta e-posti teel ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Krediidikontrolli pole, ükski 2-protsendise intressimäära ja parema tagasimakse plaaniga krediidireisija pole Kui peate laenutagatise saamiseks võtma ühendust mõne ettevõttega, pöörduge täna laenu saamiseks hr David Wilsoni poole Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid Lühiajaline laen (5_10 aastat) Pikaajaline laen (20_40) Meedia tähtajaline laen (10_20) Nad pakuvad laenu nagu Kodulaen ............., ärilaen ........ Võlalaen ....... Õppelaen .........., ettevõtluse alustamise laen Ettevõtluslaen ......., ettevõtte laen .............. jne E-post .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Kui tegemist on finantskriisi ja laenuga, siis on David Wilsoni laenude finantseerimine just see koht, kuhu minna. Palun öelge talle, et ma proua Linda McDonald juhendab teile õnne ................... ....
CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, 07.10.2018 14:05
Tere, See on üldsusele teavitamine, et CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, me oleme erafinantseerimisfirma. Meil on avatud rahalised võimalused kõigile inimestele, kes vajavad rahalist abi. Kas sa arvad laenu saamist? Kas teil on tõsine vajadus kiireloomulise laenu järele, et alustada oma äri? Kas teil on võlg? See on teie võimalus oma soovi saavutada, anname isiklikke laene, ärilaene ja kõiki 3% intressiga laene. Kui olete huvitatud erakorralise laenu saamisest, võtke meiega ühendust e-posti teel challengefinancialservics@gmail.com, et saada lisateavet. Challenge Financial Services Tel: +16789614269 E-post: challengefinancialservices@outlook.com E-post: challengefinancialservics@gmail.com
Fernada kredit 14.09.2018 21:12
laenu pakkumise teenus Tere, Kas teil on rahalisi probleeme? Laen aitab teid aidata! Õnneks on lahendus kõigile. meie agentuur pakub laenu 5000 kuni 500 000 000 euro ulatuses koos 3% intressimääraga, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 30 aasta pikkune laen. ärge kartke kontakteeruda kontoriga lisateabe saamiseks, oleme valmis vastama teie muredele 24h / 24h rahuloluks meie äri E-post: fernadagonsalo33@gmail.com
eve eve 26.08.2018 20:58
laenupakkumine üksikisikutele, kes vajavad rahastamist mikrokrediidi struktuur Oleme välja kujunenud ja aastate jooksul aastad on välja töötanud sügava arusaamise teie vajadustest ja individuaalsed nõuded. Oleme pühendunud oma klientide käsitlemisele õiglane ja pakkuda professionaalset, sõbralikku ja viisakat teenust. Meie protseduurid on loodud teie vastutusele selle tagamiseks pakume tooteid, mis sobivad teie tingimustega. Meie teenus on väga professionaalne ja viivitamata. meie moto on aidata sind, klient, olenemata teie vajadustest. Me pakkuda laene vahemikus 1000 kuni 5 000 000 000 eurot. Taotlused töödeldakse "mitte kohustusena.  Pakume laenu kindla intressimääraga kõigi laenutüüpide jaoks.    Palun, kui olete huvitatud meie teenusest Täida taotleja vorm ja saatke see meile e-posti aadress allpool Teie täielik nimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenu summa: ....................... Laenu kestus: ...................... teie e-posti aadress: .............. Leppige meiega kokku evexves@gmail.com FINANCIAL CORPORATION'is on meie rahulolu meie peamine mure.
eve eve 26.08.2018 20:58
laenupakkumine üksikisikutele, kes vajavad rahastamist mikrokrediidi struktuur Oleme välja kujunenud ja aastate jooksul aastad on välja töötanud sügava arusaamise teie vajadustest ja individuaalsed nõuded. Oleme pühendunud oma klientide käsitlemisele õiglane ja pakkuda professionaalset, sõbralikku ja viisakat teenust. Meie protseduurid on loodud teie vastutusele selle tagamiseks pakume tooteid, mis sobivad teie tingimustega. Meie teenus on väga professionaalne ja viivitamata. meie moto on aidata sind, klient, olenemata teie vajadustest. Me pakkuda laene vahemikus 1000 kuni 5 000 000 000 eurot. Taotlused töödeldakse "mitte kohustusena.  Pakume laenu kindla intressimääraga kõigi laenutüüpide jaoks.    Palun, kui olete huvitatud meie teenusest Täida taotleja vorm ja saatke see meile e-posti aadress allpool Teie täielik nimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenu summa: ....................... Laenu kestus: ...................... teie e-posti aadress: .............. Leppige meiega kokku evexves@gmail.com FINANCIAL CORPORATION'is on meie rahulolu meie peamine mure.