horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Usklik neiu osutus tõeliseks suhtekatastroofiks

Jutud sellest, et parimaid naisi kohtad väljaspool internetti, ei pruugi üldse alati õiged olla, jagab oma kummalist peigmehekogemust Tanel (26).

Tanelil, kes on elualalt haldusjuht, oli kindel veendumus, et parima tüdruku leiab elust, mitte internetist. Igasugu portaale ja kuulutusi otsustas mees vältida. Kui ta aga raamatupoes ühe neiuga juhuslikult vestlema sattus ning vestlus kohvikusse edasi kandus, oli Tanelil tunne – nüüd...
„See neiu meeldis mulle esimesest silmapilgust. Või siis esimestest lausetest... Mina otsisin aasta lõpul kalendermärkmikku, tema oli ostnud mingi luulekogu. No nii lahe – ma ei olnud vist pärast kooli lõppu näinud ühtegi inimest, kes luulet loeks ja ostaks,” jagab Tanel oma vaimustust. Luulekogust ei mäleta mees midagi, midagi südamest ja hingest oli seal juttu... Aga vot neiu, tema jäi kohe meelde...

Vanaaegne naine
Tunnike vestlust kohvitassi taga lõppes telefoninumbrite vahetamisega ning plaaniga tulevikus veel kokku saada.
Tanel oli uudishimulik – kas kaasaegne neiu helistab ise? Kui ei helistanud, võttis mees julguse kokku ja sai helistamisega kolmandal päeval kenasti hakkama.
„Täitsa põnev, tundsin korraga, et ma olen elevil nagu teismeline,” muigab mees. Õnneks oli Triinul tema kõnet kuuldes igati hea meel ning noored said jälle kokku.
Triinu meeldis Tanelile mitme asja pärast. Ilus välimus oli mehe sõnul vaid lisaboonus, sest eelkõige avaldas talle muljet neiu tõsidus ja oskus elus sihte seada. Tanel sai teada, et uus tuttav on lõpetanud teoloogiakooli ning tegutseb ühe väikese koguduse juures. Mees on end küll alati absoluutselt usukaugeks inimeseks pidanud, kuid samas pole tal kellegi teise uskumiste ja eluviiside vastu midagi.
Mehel oli hea meel, et usklik Triinu end ka tema uskmatusest segada ei lasknud. „Märkis vaid, et eks jumalal ole iga inimesega oma plaan” – ja Taneli jaoks tähendas see usuteema mõistlikku lõpetamist.
Tol hetkel polnud mehel aimugi, kui kaugel ta tõest tegelikult oli.
„Aga no ausalt, selles pole ju midagi halba, kui keegi usub jumalat,” meenutab mees. „Nii paljud naised on mingit esoteerika- või joogausku või usuvad nõidasid... Ja mitte keegi ei pea neid kuidagi imelikeks. Miks ei võiks mõni naine uskuda vanaaegsel viisil jumalat?”
Tanel otsustas, et loomulikult võib ega vaevanud sellega rohkem pead. Liiatigi oli Triinuga väga tore suhelda ning mees pidas seda parimaks töövälise aja veetmise viisiks.

Kihlumine ja abieluplaanid
Millalgi arvas Tanel, et nende suhe võiks liikuda ka uuele tasandile ehk siis, et teineteisega võiks ka intiimsemal viisil tuttavaks saada.
Triinu ütles, et temalgi poleks selle vastu midagi, aga temal on põhimõte – voodisse läheb ta üksnes ühe inimesega elus ja see mees on tema seaduslik ja laulatatud abikaasa.
Tanel oli üllatunud, kuid tegelikult selline suhtumine talle meeldis. Liiatigi, kui nad Triinuga hakkasid arutama, mida oma elu perekondlikust poolest tulevikus ootavad, siis tundus, et nende soovid ja unistused on küllalt sarnased.
Mõlema unistustes oli väga kindlal kohal lapsevanemlus ja perele pühendumine. Ja see, et kaks last võiks kindlasti olla, aga kolm oleks ka tore.
Taneli palk oli üsna korralik. Triinu ei teeninud oma kogudusetööga just palju, samas aga pidas ta oma töö tugevuseks seda, et töö jätab küllalt palju vaba aega – nii sai lõpetatud kõrgkool, nii on käidud erinevatel erialakoolitustel ning nii saaks ka lastele ja kodule pühenduda, ilma et tööst päris loobuma peaks. Jälle jutt, mis Tanelile väga meeldis, sest mitu tema sõpra olid rääkinud, et naistel saavad nagu kõik karjääriplaanid kohe otsa, kui jutt perele ja lastele liigub ning et sellisel juhul jääks täisvastutus pere ülalpidamise eest ju ainult mehe kanda...
Triinu aga arvas, et tänapäevases peres ollakse võrdsed, lihtsalt panustatakse veidi erinevates proportsioonides ja eri aladel. Ja et mees on alati perepea...
Taneli kõrvadele oli niisugune jutt nagu muusika – olgem ausad, pole just palju naisi, kes viimases väites nii kindlad oleks, et seda mehelegi rõhutada.
Triinu aga rääkis imeilusasti, et mehe roll on teenida jumalat ja naise roll on teenida meest. Ja et mees on naise suunanäitaja ja teejuht, nii nagu kirikuõpetaja on koguduse teejuht.
Tanel muudkui noogutas. „Aru ka ei saanud, kuidas võrk mu ümber sõlmus,” naerab ta nüüd.

Helen Mandel

Jätkub ajakirjas...

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, 07.10.2018 13:33
Tere, See on üldsusele teavitamine, et CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, me oleme erafinantseerimisfirma. Meil on avatud rahalised võimalused kõigile inimestele, kes vajavad rahalist abi. Kas sa arvad laenu saamist? Kas teil on tõsine vajadus kiireloomulise laenu järele, et alustada oma äri? Kas teil on võlg? See on teie võimalus oma soovi saavutada, anname isiklikke laene, ärilaene ja kõiki 3% intressiga laene. Kui olete huvitatud erakorralise laenu saamisest, võtke meiega ühendust e-posti teel challengefinancialservics@gmail.com, et saada lisateavet. Challenge Financial Services Tel: +16789614269 E-post: challengefinancialservices@outlook.com E-post: challengefinancialservics@gmail.com
james evans 01.08.2018 02:32
Oleme rahvusvaheline laenupank, anname laenud üksikisikutele ja ettevõtetele Lähis-Idas, Aasias, Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Pakume laenu liike nagu isiklik laen, äri- / investeerimislaen, auto laen, võlgade konsolideerimise laen ja õppelaen 18 aastastele ja vanematele. anname välja laenud vähemalt 5000 USA dollarit, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 25 aastat. huvitatud peaksid võtma meiega ühendust e-posti aadressi @ heartlandfingrp@gmail.com või WhatsAafi kaudu numbri järgi: +1 (202) 922-8783