horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Usu veel inimesi...

Piret on kogenud, et keda ka ei usuks, võib ikka petta saada, olgu usaldusaluseks siis õde, ämm või kaardimoor.

Kõndides läbi elu, kohtusin silmale nähtamatu reaalsusega,mis mõjutavad inimsaatusi ja suhteid.
Armastus ja puhas mõte on jõud,mis paneb elama ja liikuma õiges suunas ja aitab ületada kõik teel olevad takistused,mis ette tulevad ja teeb tugevamaks. Kaotades eneseusu oled kaotanud kõik. Uskudes pimesi teisi, muutud sa nende orjaks.

Vaese neiu pingutused
Minu kooliõde Marleen tuli pärast kooli minu juurde ja ütles mulle: „Ma tahaks, et sa mu sõbranna oleksid.”
Vastasin, et olen nõus ja meist said aastateks sõbrannad. Kuigi ma teda kooli ajal isegi ei märganud, ta oli nagu kõik teised, tavaline. Pilku köitsid ikka ilusamad ja riietuselt rikkamad kooliõed, keda imetlesin, sest olin ise vaene ja sattunud suurde linna kooli tänu vanemale õele, kes võttis mind lahkelt enda juurde elama ühte väiksesse tuppa, mis oli minu elupaigaks kolm ja pool aastat. Tänutäheks selle eest hoidsin tema last ja olin kui tuhkatriinu. Kui õde töölt koju tuli, oli laud kaetud, laual olid kuumad auravad kooritud kartulid taldrikul, kaste ja salat, sest teadsin täpselt, mis kell pererahvas koju tuleb. Olin tagasihoidlik ja vähese jutuga, kuid märkasin kõike, mis jäi ka meelde. Olin eluga rahul.
Siis tuli mu teele armastus esimesest silmapilgust. Kooli ajal teisel kursusel kohtusin linnas peol ühe kena noormehega, kes õppis teises tehnikumis ja elas ühiselamus, temaga sisustasime vahetevahel koos aega, käisime kinos ja jalutamas linnapargis.
See noormees oli minu elu armastus, puhta armastuse tunne, mis ei unune iial. Suvel kestis meie kirjavahetus ja ükski vahemaa ei suutnud meid lahutada kaks aastat ja ka edaspidi.

Pettumine lihases ões
Kooli lõppedes aga sain kogemata teada, et minu ema maksis kõik need aastad minu õele raha selle eest, et mina õe juures elasin, see pani mõtlema ja ka ehmatas, sest tuli välja õe teine pale – ta polnud aus ja ei rääkinud mulle sellest varem sõnagi.
Sellest sain kinnitust ka tema hilisemate tegude kaudu, et kõik pole kuld, mis hiilgab. Suurimat tänu tunnen aga siiani kalli memmekese vastu, kes kogu minu kooliaja mulle minu koolistipendiumile lisaks iga kuu mulle oma pensionist raha andis.
Ma ei tundnud kunagi rahast puudust, sest vajasin vähe. Pidasin rahast olulisemaks midagi muud – elu mõtet ja enda arendamist omal alal, mille ka lõpuks saavutasin.
Kõik algas algkoolis, kui kooli tuli üks mees ja viis mind võistlema endast tugevamatega, keda hakkasin võitma. Tänu temale leidsin oma ande, mida hakkasin arendama, mida ma siiani kasutan ja see seisneb õiges mõtlemises, nägemises, tajumises, enese tunnetamises, samas mitte piire ületades. Hakkasin nägema inimeste põhiprobleemide põhjuseid, tagajärgi ja tõusmist tuhast uue inimesena uues kuues.

Kaardimoor ja ämm ajasid jama
Kooliõde aga, kes minu sõbranna soovis olla, on oma rada käidud teel jutustanud oma elust lugusid, mis panevad mõtlema ja ahhetama, sest hoiatamisest hoolimata käis ta mõte seda rada pidi, mille oli talle pähe pannud üks nurgatagune kaardimoor, kes rääkis mu sõbrannale raha eest tema tulevikust ja vaadates talle silma ja jälgides kehakeelt sisendas minu sõbrannale, et ta saab maja, auto ja rikka mehe.
Kõik see kaardimoori jutt sööbis sõbrannale mällu. Tulevikus hakkaski see kaardimoor tema mõtteid mõjutama ja ta tegi saatuslikke vigu, mis viisid kurbade ja traagiliste tagajärgedeni.
Kirja teel leitud mees osutus joodikuks ja lõpuks suri, ämma suur maja ja auto kingiti hoopis mehe õe lapsele, kes laia naeratuse saatel päranduse vastu võttis. Kuigi aastaid tagasi lubas ämm oma vara tulevikus lastele pooleks jagada, muutes selle lubadusega minu sõbranna oma orjaks, kes jäi oma ämma uskuma.
Sõbranna jäi ilma kõigest, sest hakkas lootma seda, mida kaardimoor talle lubas.

Kõik, mida teeme, teeme endale
See oli lugu sellest, et mõtle alati oma südame ja peaga, sest ainult kõrgem armastus kogu universumi vastu ja aus siiras sisemine soov viib püramiidi tippu ja võidab kõik vaenlase mõtted ja tabab nende salaplaanid juba eos, millega su teed ükskõik mis ajal võivad ristuda. Sest elu on püha ja puutumatu meis endis.
Kõik, mis teeme, teeme iseendale, kõik, kes meie ümber, pole aga inimesed ja pole ka alati ausad, olenemata sugulussidemetest, kõrgharidusest, auastmest, kabineti suurusest või ametiseisusest. Õige valik on sinu teha ja see õige valik on läbi pühamast pühama armastuse tee, mis läbib kõiki inimesi ja kõiki etappe ilma eksimusteta sinu eluteel, ainult juhul, kui süda on õiges kohas, silmavaade selge ja oled ka ise õigel ajal õiges kohas. Ainult siis saavad alguse kõik head asjad, mis nullpunktist juhtuma hakkavad...

Liisa Mägi

 

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
james evans 01.08.2018 02:35
Oleme rahvusvaheline laenupank, anname laenud üksikisikutele ja ettevõtetele Lähis-Idas, Aasias, Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Pakume laenu liike nagu isiklik laen, äri- / investeerimislaen, auto laen, võlgade konsolideerimise laen ja õppelaen 18 aastastele ja vanematele. anname välja laenud vähemalt 5000 USA dollarit, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 25 aastat. huvitatud peaksid võtma meiega ühendust e-posti aadressi @ heartlandfingrp@gmail.com või WhatsAafi kaudu numbri järgi: +1 (202) 922-8783