horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Valmistu õhkutõusuks: kuidas tagada reisi sujuv kulgemine

Kas tunned soovi täita oma unistust reisida ümber maailma või minna soojamaareisile? Kui jah, siis on nüüd kindlasti aeg see teoks teha! Pika reisi planeerimine nõuab enne reisile minekut mõningaid mõtteid ja ettevalmistusi. 

 

Lennupiletite ostmine võib sageli olla kallis, kuid internetis otsides leitakse tavaliselt odavamaid piletihindu kui lennujaamade kaudu saadaval olevad hinnapakkumised; lennufirmade püsikliendiprogrammide kasutamine võib pakkuda ka hinnasoodustusi, mis võivad aja jooksul raha säästa, eriti kui reisida aasta jooksul sageli. Kui eriti heade hindadega lennupiletite pakkumiste ajal rahalisi vahendeid napib, siis tasub kaaluda krediitkaardi kasutamist.

Enne pikema reisi planeerimist on oluline kaaluda, mida on vaja teha oma töökoha, kooli või varaga enne lahkumist. Tööalaselt on oluline küsida, kas saad oma tööd mujal maailmas jätkata või peaksid selle pikemalt pausile panema. Kui sul on kooliga seotud kohustusi, näiteks eksamid või ülesanded, mis tuleb ära teha, peaks sa vastavalt planeerima ja veenduma, et saad need ülesanded täita ilma füüsiliselt koolis viibimata. Lisaks sellele, kui sul on kinnisvara, näiteks maja või korter, mis vajab regulaarset hooldust, on oluline korraldada, et keegi teine hoolitseks selle eest seniks, kui ise viibite riigist eemal.

Esimene asi, millega tuleb reisi planeerimisel arvestada, on kodumaal olev majutus. Kui sul on Eestis kinnisvara, siis võiksid oma maja või korterit reisil olles välja üürida; see võib aidata reiside rahastamisel, andes sulle lisatulu, mida saad kasutada hotellide, toidu jms kulude katmiseks. Lisaks sellele annaks see sulle ka kindlustunde, et keegi teine elab seal, kui ise oled eemal ja hoolitseb sinu kodu eest.

Teine oluline tegur reisi planeerimisel on transport. On oluline, et ostaksid lennu-, rongi- ja bussipiletid enne reisi algust, et sul ei tekiks reisi ajal mingeid raskusi; piletid peaksid võimaluse korral sisaldama ka kindlustust. Lisaks sellele võib sageli olla kasulik osta reisile kaasa minekuks välisvaluutat enne reisi, sest valuutakursid võivad kiiresti kõikuda.

Enne reisile minekut veendu, et kõik vajalikud dokumendid, nagu pass ja viisa, on ajakohased ja kehtivad; sõltuvalt sellest, kust sa pärit oled või kuhu sa lähed, on vaja teha kindlaks, et sinu ettevalmistus uude kohta minekuks vastab uute riiki sisenemisel selle riigi nõuetega. Kui oled üliõpilane võib vaja olla ka rahvusvahelist üliõpilaspiletit (ISIC). Lisaks sellele tuleks enne reisile minekut osta tervisekindlustus, sest ravikulud võivad välismaal reisides osutuda väga kulukaks.                                                                                                                    

Kokkuvõtteks

Pikema reisi planeerimisel on palju tegureid, millega tuleb enne reisi algust arvestada, näiteks majutus, oma kinnisvara väljaüürimine, transpordivajadused, sealhulgas lennu-, rongi- bussipiletid jne, reisikindlustus, krediitkaart, dokumendid, nagu passid, viisad jne, tervisekindlustus, välisvaluuta ostmine enne reisi, lennufirmade püsikliendiprogrammide kasutamine. Lisaks kui reisil olles tekib ootamatuid kulutusi võib abiks olla kiirlaen. Siiski tuleks olla ettevaatlik, sest seda tüüpi laenudega kaasnevad intressimäärad, mis tuleb tagasi maksta kindlaksmääratud aja jooksul. Kindlasti tasub tähelepanu pöörata sellele, et mitte ületada oma rahalisi võimalusi reisi ajal. Kõikidele nendele teguritele tasub mõelda enne reisile minekut.
0 kommentaari Lisa kommentaar