horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Vampire Weekend, "Father Of The Bride" Columbia

Kummalisevõitu nimega Vampire Weekend on ameerika rokkbänd New York City´st, kes alustas teekonda üle kümne aasta tagasi, aastal 2006. Omanimeline debüütstuudioalbum ilmus neilt paar aastat hiljem. Vampire Weekendi eelmine stuudiokas, "Modern Vampires Of The City", 2013. aastal.

"Father Of The Bride" on grupi alles neljas album ja ühtlasi esimene, mis väljastati suure plaadifirma kaitsva tiiva alt. Äsja maikuus müügile paisatud plaadi lindistused tehti ajavahemikus jaanuar 2016 - august 2018. Lugusid muide salvestati päris mitmetes erinevates stuudiotes, peamiselt USA-s, kuid isegi Jaapanis.
Kaua oodatud, kaunikene? Kuus aastat vahet ikkagi, austajate jaoks ülipikk piinarikas ootamine. Ei, teps mitte...
Jah, pikkust on plaadil peaaegu tunni jagu, kolme lisalooga Jaapani väljaandel veelgi rohkem.
Esmamuljete põhjal ütleks sedagi, et asi on korralikust rokkansamblist ikka väga kaugel. Valdavalt just selline alternatiivse/indiemuusika tinistamine. Iseenesest küllaltki laiahaardeline.
Peenemalt öelda püüdes, segu indie popist, baroque popist, worldbeat´ist ja art popist. Viivu hõljub õhus koguni midagi lausa kantrilikku...
Tõdeda tuleb, et muusika on äärmiselt meloodiarikas. Kuid samas ikkagi üheülbalisena, ennast kordavana mõjuv.
See on mõnevõrra ootamatu, kuna albumi valmimisele kaasati terve ports muusikuid, koguni viisteist.
Vampire Weekendi põhilauljaks ja kitarristiks on endiselt Ezra Koenig, bändi looja ning alustala.
Lauljatest teeb kolmes loos kaasa Danielle Haim ja kahes Steve Lacy. Eriti põnev onfikseerida, et jaapanlaste väljaandele annab väärtust juurde seal viimases lisaloos oma vokaalset panust "annetav" kuulus näitleja Jude Law.
Topeltsinglitena esindavad standardalbumit "Harmony Hall"/"2021", "Sunflower"/"Big Blue" ja "This Life"/"Unbearably White".
Tegelikult väärib eraldi esiletoomist "Bambina". Vähemalt selline lõbus, lustakas, eristuva rütmilahendusega lugu.
"Vampire Weekendi" näol on tegemist muide grupi kolmanda albumiga, mis tõusis esikohale US Billboard 200 edetabelis.
Sihtgrupp? Meloodiarikkusest ja puhtast vokaalist hoolimata on see ikkagi kitsamale seltskonnale, nagu näiteks tudengid, hipsterid, ülimalt trenditeadlikud noored.
Lakooniliselt kokku võttes: selline valem, nagu Vampire Weekendi puhul sirgeldub, töötab küll USA-s, kuid meil mitte.

Hinne: 6/10

Ülo Külm

 

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
MOPU 01.07.2020 01:23
Loe minu tunnistust Minu nimi on Jack ALEX. Ma käisin veebis ja sattusin JOSE Luisi laenu väljaandesse, kus öeldakse, et laenufirma annab elanikkonnale laenu väga madala intressimääraga. Niisiis, võtsin ettevõttega ühendust tema e-posti teel: (joseluisloans@gmail.com) mida taotlesin 25 000 euro suuruseks laenuks kaheks aastaks. Ettevõte vastas mulle ja saatis mulle kõik tema ettevõtte tingimused, mida ma olin lugenud, ja nõustusin nendega, et nad ei maksa mingit tasu. Pärast oma laenutaotluse kinnitamist sain oma pangast teatise, et minu pangakontole kantud 25 000 euroga lõpetasin laenu tagasimaksmise 18. detsembril enne koroonapuhangu algust. Tahaksin kasutada võimalust ja saata sõnum kõigile, kes otsivad Internetist usaldusväärset eralaenu pakkujat, et taotleda e-posti teel jose luisi laenu: (joseluisloans@gmail.com), võite ka nendega ühendust võtta rakenduses Whats: (+13075431042)