horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Vanaema saladus

See on tõestisündinud lugu, mil­­le avaldamisest loodetavasti nii mõnelegi nooremale või vanemale inimesele kasu võiks olla.

Maimul oli kuus last ja hiljem veel palju lapselapsi. Ta elas oma perega kogu elu maal ilusas looduslikus kohas linnast eemal.
Kuna Maimu oli noorena üksiku lapsena vaeses peres näinud sõja­koledusi, hävinguid, vaesust ja nälga, seda enam ta püüdis oma majapidamises säästlikult elada ja kõike tagavaraks varuda ja ise hakkama saada. Ja ta tuli sellega suurepäraselt toime.

Säästlik ja töökas naine
Kui Maimul olid väikesed lapsed, ostis ta endale vana talumaja kogutud raha eest, kuigi külanaised ütlesid, et ära seda maja osta, sest see maja kukub varsti kokku. Väikeste lastega oli oma majas palju parem elada kui korteris, suures aias oli palju ruumi.
Peagi pandi uued aknad ja uus katus, seinad krohviti hiljem. Maimu majas ei puudunud kunagi toit laualt ja ükski laps ei kannatanud nälga.
Maja juures oli põlluke ja laudas loomad. Selles peres osati ka hobust tööde juures kasutada heinaveol ja põllul. Lisaks oskas Maimu teha talveõhtutel käsitööd, millest sai lisa teenida kindaid, sokke, kampsuneid turul vahest müües, kus sai ka linnarahvast näha.
Kõik aiasaadused, piim ja munad olid omast käest. Maakelder oli hoidiseid täis. Lapsed kasvasid maal tugevateks ja tublideks, kes oskasid kõiki maatöid, kuni tuli aeg kodust lahkuda ja alustada oma elu. Ka naabrid olid sõbralikud, kelle kaudu kõik küla uudised teada olid.

Surm ja koristustööd
Käes oli aeg, kus Maimu jäi mehega kahekesi. Elu oli ilus, kahest pensionist jäi ülegi. Arvutit sel ajal polnud ja ega sest hoolitudki, sest tellitud oli mitu lehte ja Kroonika ja ka raamatukogust olid parimad raamatud läbi loetud. Pensioni tõi koju aga postiljon.
Lapsed oma lastega käisid kordamööda külas ja ikka oli neil midagi üllatuseks kaasa toodud. Nii et Maimu pensionist jäi vahest peaaegu kogu raha alles.
Siis aga vanemas eas tervis ootamatult halvenes. Linn ja pank olid kodust kaugel, niisiis hoidis Maimu oma säästusid aastaid kodus, mille koht oli hästi hoitud saladus, sellest saladusest rääkis vanaema ka oma lapselapsele.
Rahakogumine kestis aastaid, kuni vanaema elu lõpuni. Koju jäi mees. Siis võttis majapidamise üle tütar, kes asus usinalt maja koristama.

Malvina Murakas

Jätkub ajakirjas...

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, 07.10.2018 13:35
Tere, See on üldsusele teavitamine, et CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, me oleme erafinantseerimisfirma. Meil on avatud rahalised võimalused kõigile inimestele, kes vajavad rahalist abi. Kas sa arvad laenu saamist? Kas teil on tõsine vajadus kiireloomulise laenu järele, et alustada oma äri? Kas teil on võlg? See on teie võimalus oma soovi saavutada, anname isiklikke laene, ärilaene ja kõiki 3% intressiga laene. Kui olete huvitatud erakorralise laenu saamisest, võtke meiega ühendust e-posti teel challengefinancialservics@gmail.com, et saada lisateavet. Challenge Financial Services Tel: +16789614269 E-post: challengefinancialservices@outlook.com E-post: challengefinancialservics@gmail.com
james evans 01.08.2018 02:30
Oleme rahvusvaheline laenupank, anname laenud üksikisikutele ja ettevõtetele Lähis-Idas, Aasias, Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Pakume laenu liike nagu isiklik laen, äri- / investeerimislaen, auto laen, võlgade konsolideerimise laen ja õppelaen 18 aastastele ja vanematele. anname välja laenud vähemalt 5000 USA dollarit, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 25 aastat. huvitatud peaksid võtma meiega ühendust e-posti aadressi @ heartlandfingrp@gmail.com või WhatsAafi kaudu numbri järgi: +1 (202) 922-8783