horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Viha energiast sai armastus ja ilu

Relika Kits jõudis oma imelise loominguni aeglaselt ja samm-sammult. Nüüd ütleb naine, et tema suurim unistus on elada südame järgi.

Kelleks oled õppinud ja mis töid teinud?
Olen õppinud päris mitmeid  ameteid. Keskkooli kõrvalt õppisin sekretär- juhiabiks. Peale keskkooli läksin õppima toitlustusteenindust. See on koka ja kelneri amet. Seda ajendas õppima see, et emal oli väike baar. Kui  töötasin AS Eesti Postis klienditeenindajana, siis läksin õppima selle kõrvalt Räpina Aianduskooli maastikuehituse erialale kaugõppesse.
Töötanud olen kokana mõned aastad Tartu ühes restoranis, klienditeenindajana väikeses alkoholi- ja toidupoes, taarapunktis, AS Eesti Postis klienditeenindajana, aednikuna eraaias, teinud ühe aiakujunduse ja mõned väiksemad plaanid ja hauaplatside kujundused. Töötasin ka Selveris ja Rimis klienditeenindajana saalis ja letis, samuti lillepoes floristina.
Peale kõike seda jõudsin oma väikese ettevõtteni Hingehelin, mis nüüd tegeleb peamiselt käsitööga.

Mis on su elus suurimad õppetunnid?
Kindlasti on üks suurim õppetund iseenda vastuvõtmine ja armastama õppimine sellisena nagu olen. See on kogu elu kestev õppimine olnud. Olen üle kahekümne aasta ennast otsinud, lugenud vaimset kirjandust ja elu eesmärki otsinud. Nüüd alles olen mõistnud, et see ei peagi olema midagi suurt ja vägevat. Vaid olla õnnelik, parandada iseenda haavad ja areneda inimesena.

Mis on su elu moto?
Tee teisele seda, mida sa tahaksid, et sulle tehakse.

Palun räägi sellest, kuidas sa jõudsid sellise imelise käsitöö tegemiseni.
Olen tegelenud käsitööga praeguseks varsti viis aastat. Paberikunst on minu suur kirg, eriti tugevalt käsitöökaartide tegemine. Pole seda mitte kuskil õppinud, aga minu vanaisa oli ka väga suur kaartide tegija. Usun, et see on sealt  päritud. Viimased paar aastat on minu tunnetuslik pool niipalju tugevamaks läinud, tajun et ma ei tee seda enam ise, vaid see loob läbi minu. Tajusin väga suurt muutust eelmisel aastal.
Olen väga emotsionaalne inimene ja kogesin ühel päeval väga tugevat vihaenergiat, mis üks inimene minus üles tõi. Mul oli väga keeruline olla ja mõtlesin, et hakkan lihtsalt midagi tegema. Midagi mida kõige rohkem armastan luua, kaarte. Võtsin 6 kaardi põhja lauale, ise mõtlesin endamisi, et kas sa oled hulluks läinud, tavaliselt suudan päevas teha ainult kaks. Mõtlesin, et teen niipalju kui jõuan. Teemaks valisin pulmad. Läksin sellesse protsessi niimoodi sisse, et kõik muu ümberringi nagu kadus. Tavaliselt kasutan ühe kaardi puhul vaid kaht tooni. Valisin kuus tooni, et kõik saaks erinevad.
Võtsin paberid välja ja ladusin need kõik ilma mõtlemata kaartide peale. Ja kõik kaunistused ka. Olin selle protsessi sisse nii läinud, et tegin kõike sisemise juhatuse järgi. Ja need kuus kaarti said väga kiiresti valmis ja ma ei mäleta seda protsessi üldse. Mitu aega hiljem sain aru, et ma lahustasin selle tugeva vihaenergia armastuse energiaks. Need kaardid olid väga sädelevad ja puhtad, seal polnud sees seda energiat, millega tööd alustasin.
See tegelikult ehmatas mind ära päris tugevalt. Kartsin, et kui ma tegevusse nii sisse lähen, siis see piir hulluse ja normaalsuse vahel on nii väike ja kas ma oskan sealt õigel hetkel välja tulla.

Kas looming on sind ka milleski muutnud?
Mind on see loomine aidanud paremasse kohta inimesena. Ja ma ei saa enam, kui  olen halvas kohas. Ja neid hetki tuleb ikka kui olen pikali maas. Ma pean enne ennast täitsa puhtaks tegema, kui midagi luua saan. Käin igapäevaliselt kõndimas ja teen meditatsiooni. Kõndimine teeb pea täitsa tühjaks, nagu väikest viisi meditatsioon oleks. Sellepärast ma soovin ka, et kaardi tellimused võimalikult varakult tehakse, sest ma ei tea kunagi, mis seisus ma olen ja kas saan luua.
Ja klient peab saama minu poolt perfektse ja puhta töö. Ma panen ennast energeetiliselt sinna sisse.
Ma usun, et seda on tunda minu töös ka, et see looming on puhas ja täis energiat. Ja see on see, mis loob kliendile ka väärtust. Sest üldsiselt on see väga personaalselt tehtud. On ka selliseid kliente, kes soovivad ka sisekujundust otsast lõpuni minult. Väga ei taha seda valida, aga need, mis olen teinud, nende tagasiside on olnud selline, et kuidas ma oskasin nii täppi luuletuse valida. Kasutan selleks oma tunnetust.

Unistad sa millestki?
Mul on see unistus, et ma teeksin kõike ainult oma südame juhatusel. Et ma oskaksin seda kuulata. Ja läbi enda ja oma loomingu looks maailma väärtust juurde. Ja oleksin inimesena paremas kohas.

Mida pandeemia aeg on sulle õpetanud? Milliseid võimalusi avanud ja milliseid uksi sulgenud?
Pandeemia aeg on väga palju õpetanud. Rohkem kui 20 a kokku. Eriti see viimane lõppev aasta. Tohutu õppimine ja endasse vaatamine. Kõik, mis minu elus on olnud, olen ma ise endale kokku keeranud.
Iseendale silma vaatamine ja selle tunnistamine pole olnud kerge. Pääsu pole, universum korraldas mulle olukorra, kus kukkusin katki nii füüsiliselt kui ka hingeliselt. Kuu aega pidin endaga nii suurt tööd tegema ja kõik endas lahti muukima. Ja uuesti kokku panema.
Kogesin uuestisündi, näen peale seda maailma hoopis teisiti. Ma isegi tundsin vajadust oma juuksevärvi muuta, mida polnud 16 aasta jooksul kordagi mõelnud. See sulges minu vana maailma ja see inimene, kes olin pool aastat tagasi, seda enam pole. See aeg on välja vahetanud suurema osa minu tutvusringkonnast. Ja usun, et alles avab uksi, mis nüüd tulema hakkab. Suur töö iseendaga. Võime ise oma ellu kõike luua, mida vaid soovime.

Kui sul oleks võimalus valida, mis omadust või oskust tahaksid endale?
Tahaksin omada oskust kirjutada oma mõtteid lihtsalt ja arusaadavalt.

Usud sa saatusesse või on see meie enda teha?
Meie elu on meie enda looming. Inimene on võimeline endale looma täpselt sellise elu mida ta ise südames soovib. Selleks on vaja suurt tahet ja tugevat soovi, mis tuleb hingest. See annab sellele erilise jõu. Ja selleks peab tundma seda tunnet, nagu see oleks juba reaalselt olemas. Saatus on iga inimese enda kätes, saab kujundada selle täpselt selliseks nagu soovib.

Mis on inimsuhetes sinu jaoks kõige olulisem?
Minu jaoks on oluline kõikides inimsuhetes austus, ausus, avatus, armastus. Veel üks oluline punkt on sügavus, tänapäeva maailmas on liiga palju pealiskaudsust ja hoolimatust.
Miks on maailmas nii palju probleeme ja kurja? Mina arvan, et see on armastuse puudusest. See on inimkonna suurim kurja juur. Me kõik tahame olla armastatud, mõistetud, hoolitud, aga meie tarbimisühiskonnas seda ei väärtustata. Asjad ja naabrist parem olemine on olulisem. Aga armastus saab alguse iga inimene seest. Kui me jõuaksime iseendani ja suudaks vastu võtta ennast täpselt sellisena nagu oleme ja hakkaksime ennast armastama, siis saavad ka teised meid armastada. Ka oma varjupool tuleb vastu võtta. Ja kui kõik inimesed seda nii suudaks oleks maailm üks väga ilus paik.

Kui saaksid sõrmenipsuga maailma muuta, mida teeksid teistsuguseks?
Annaksin inimestele võime näha iseennast, kui võimsad loojad nad tegelikult on.

Marta Roosipuu

0 kommentaari Lisa kommentaar