horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Viis näpunäidet kuidas suurendada kütusesäästlikkust

Kahjuks meill puudub igasugune kontroll tanklate kütusehindade üle. Kuid me saame kontrollida seda, kuidas me  sõidame ja hooldame oma autot, et suurendada kütusesäästlikkust. Siinkohal toome välja mõningad näpunäited, mida rakendada, et alustada säästmisega juba täna.

 

Olge ettenägelik

Proovige sõidu ajal ette mõelda. Näiteks võtke juba varakult sujuvalt hoog maha, et lasta foorituledel vahetuda, proovides mitte täielikult peatuda või kiirust juurde lisada. Lisaks on oluline jätta enda ja eessõitva auto vahele piisav vahemaa, et teile jääks piisavalt aega sujuvaks pidurdamiseks. See ei ole mitte ainult säästlikum, vaid ka enese ja kaasliikleja turvalisuse huvides mõistlik käitumine.

 

Kasutage õiget käiku

 Mida kõrgema käiguga sõidate, seda väiksem on mootori pöörete arv, mis võib parandada kütusesäästlikkust. Sestap vahetage käiku igal võimalusel ilma mootorit koormamata ja proovige seda teha õigel ajal, kohalt sõites või kiirendades. Üritage pöördeloendurit mitte "punasesse" lasta.

 

Kasutage püsikiirusehoidjat

See mugavusseade ei tee ainult teie teekonda mugavamaks vaid aitab ka pikkadel sõitudel  säästa kütust, aidates autol ühtlast kiirust hoida. See tõhusus aga kaob järskudel nõlvadel ja kurvides, seega mägisel maastikul on püsikiirushoidik mõttekas üldse välja lülitada.

Hoidke rehvirõhk nõuetekohasel tasemel

Kütusekulu on võimalik vähendada keskmiselt 0,6% - kuni 3% -, kui rehvides on nõuetekohane rõhk. Alarõhuga rehvid võivad suurendada kütusekulu iga rehvi keskmise rõhu iga 1 psi languse kohta umbes 0,2%. Sõidukile sobiva rehvirõhu leiate juhipoolselt uksepiidalt või kasutusjuhendist.

 

Aknad või kliimaseade? Selles on küsimus

 Akende või kliimaseadme kasutamine sõiduki jahutamiseks suvel on olnud pidev vaidlusteema. Ent viimaks on jõutud vastuseni: mõlemal on oma aeg ja koht. Töötav kliimaseade on kuumade ilmade korral peamine kütusesäästlikkusse panustaja. Selle mõju oleneb mitmest tegurist, näiteks välistemperatuurist, niiskusest ja päikese intensiivsusest. Väga kuumades oludes võib kliimaseadme kasutamine vähendada sõiduki kütusekulu rohkem kui 25%, eriti lühisõitudel. Seega piirake selle kasutamist maanteesõitudel. Lisaks võib kütusekulu vähendada ka alla lastud akendega sõitmine. Avatud aknad suurendavad aerodünaamilist takistust (tuuletakistust), pannes sõiduki õhust läbisurumiseks kasutama rohkem energiat. Seega laske aknad alla ainult aeglasemalt sõitmisel.

Mis on veel oluline autoga sõitmisel? Nimelt liikluskindlustus ja kaskokindlustus. Esimene on kohustuslik ja teine valikuline ning kui teil hakkab parasjagu leping läbi saama või ei olegi veel kindlustust, siis vaadake jepp.ee lehele. Seal saate võrrelda erinevaid kindlustustingimusi ja kindlustusmakseid ning ehk leiate sobivaima pakkumise ja säästate lisaks kütusele ka kindlustuse pealt.1 kommentaar Lisa kommentaar
  
Christy Walton 24.04.2022 15:18
Otsite võlgade konsolideerimise laenu, tagatiseta laene, ärilaenud, hüpoteeklaene, autolaenud, õppelaenud, isiklikke laene, riskikapitali jne! Olen eralaenuandja, annan ettevõtetele ja eraisikutele laene madala ja mõistliku intressimääraga 2%. Saada meil aadressile: christywalton355@gmail.com