horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Võluv vene poprokkstaar Julia Savicheva: "Artist peab alati hea välja nägema!"

Nordea Kontserdimajas andis menuka kontserdi, alapealkirjaga "Na Bis", 29-aastane Venemaa lauljanna Julia ­Savicheva, kes muuhulgas on aastate eest esindanud oma riiki ka Eurovisiooni Lauluvõistlusel.

Laval lausa sädelenud - puhas ja tugev hääl pluss üliproff tantsimine sinna juurde - Juliaga õnnestus korraks kohtuda pärast kontserti sealsamas, Nordea Kontserdimaja backstage´l.

Legendid räägivad, et sinu esimene tähtsam etteaste toimus juba lapseeas, nelja-aastasena...
(Muigab) Tõsi see on, et juba lapsest saadik tahtsin alati laval olla. Ümbruskonnaga on mul vedanud. Kuna minu isa on muusik, siis puutusin muusikamaailmaga kokku õige varakult. Tema kolleegid käisid meil tihti külas, nägin sageli tõelisi tähti.
Tookord tekkis kuidagi isal ja ta sõpradel idee kaasata mind parasjagu meiekandis kontserti andva populaarse grupi Agatha Christie esinemisel. Läksin vanematega kontserdikohta, laval tantsisin ja rahvale see sooritus väga meeldis...

Sinu sünnipäev on 14. veebruaril, rahvusvaheliselt on see päev aga tuntud kui valentinipäev, sõbrapäev. Sinu jaoks seega kaks ühes pidupäev?
Nooruses ma ei mõelnud üldse sellele. Sõbrapäev nagu ei omanud sellist erilist tähtsust, ei olnud niivõrd oluline selle tähistamine nagu praegusel ajal kombeks on.
 
Kaksteist aastat tagasi, aastal 2004, esindasid Venemaad Eurovisiooni Lauluvõistlusel Türgis, Istanbulis. Mis sellega seoses sulle kõigepealt meenub?
Olin siis üpris nooruke, alles seitsmeteistkümne-aastane. Sinna minek tuli mulle üllatusena, kartsin, et ei õigusta enda valikut. Võistlus andis mulle tohutu kogemuse, minu tulemusega seal jäädi rahule.
(Täpsustab) Muidugi praegune artist Julia Savicheva ja tollane on täiesti erinevad.

Üheks sinu väljakujunenud lavatrikiks tundub olevat mõneks ajaks ise trummikomplekti taha istumine, et koosseisulisele trummarile natuke puhkust anda. On see ikkagi pigem show, või oskad sa tõepoolest arvestataval tasemel trumme mängida?
(Asjalikult) Minu isa oli omal ajal trummar, loomulikult õppisin minagi midagi tema kõrvalt. Olen aegade jooksul vahetevahel seda trummivärki proovinud ja harjutanud, seega oskan trumme päris professionaalselt mängida.
Publiku seast suvalise mehe tõmbamine oma lavashow´sse sinuga koos laulma. On see salajase kokkuleppe värk või täiesti ehe?
(Lõbustatult) Midagi eelnevalt kokkulepitud pole! See loobki kontserdile kõikvõimalikke lahedaid situatsioone. On mehi, kes tõepoolest üldse laulda ei oska ja laval vaid suud veidi maigutavad, kuid on selliseidki, kes päris hästi improviseerivad, hakkama saavad. Ühesõnaga erinevate kontsertide lõikes on igasugust kaadrit lavalt läbi käinud, midagi päris hullumeelset pole siiski juhtunud!

Kuna oled hinnatud artist, tuleb sul aasta lõikes lõputult kõikvõimalikes kohtades esineda. Kuidas suudad rutiini vältida, ennast ikka ja jälle lavaleminekuks positiivselt häälestada?
(Rõhutatult) Paljud inimesed tõepoolest arvavad, et artisti elu on üks suur seiklus ja lillepidu. Huvitav elu, saab palju maailmas ringi liikuda jne. Kuid tegelikkuses see kõik loomulikult nii ilus pole. Tuurimine on kokkuvõttes kaunis väsitav ja kurnav, probleeme on vahel kas või ühest kohast õigeaegselt järgmisesse esinemiskohta saamisega jne.
Teinekord jääb ka uneaega väheseks, pinget ja stressi koguneb sageli liialt palju.
Kuid kontserdid ja publik annavad mulle energiat, negatiivseid emotsioone püüan lihtsalt vältida.

Mil määral on kuulsus sinu elu mõjutanud?
Tavaliselt vastan ma ajakirjanike taolistele küsimustele alati nii: ükskõik mis erialal inimene töötab, võib ta kuulsaks saades kaotada pea. Mina võtan tuntust rahulikult, see pole minu iseloomu oluliselt muutnud.

Kuivõrd tõsiselt sa enne järjekordset kontserti oma häält treenid, kava harjutad?
Artist peab alati hea välja nägema, alati peab oma asja hästi tegema. Seega püüan alati anda endast maksimumi.

Kuidas vähene vaba aeg möödub?
Mulle meeldib lihtsalt jalutada ja ilukirjandust lugeda. Näiteks Ivan Turgenevit. Või siis vaadata väga häid filme. Muusikat kuulan kodus harva.

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar