horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Windy Beach, "Windy Beach", Windy Beach

Saaremaa piigat, kellele meeldib laulda, on kodumaise popmuusika sõbrad juba märganud.

Tuuli Rand - täppipaneva artistinimega Windy Beach - on Kuressaarest pärit laulja ja laulukirjutaja, kes hiljuti sai 26-aastaseks. Windy Beach'i nime all on ta praeguseks tegutsenud alles kümme kuud.
Laiem üldsus sai Windy Beach'ist tegelikult teada laulukonkursi Eesti Laul 2016 kaudu. Selle võistluse esimeses poolfinaalis tuli ta palaga "Salty Wounds".
Kuigi iseenesest huvitav esitus, ei paelunud lugu ise rahvast sedavõrd, et sellele finaali rohelist tuld näidata.
Nüüd siis ilmutas Windy Beach asja loogilise jatkuna oma debüütalbumi, õigemini EP. Siit leiab kokku täpselt kuus lugu, plaat keerleb mängijal kakskümmend kaks minutit.
Windy Beach näib viljelevat sellist house´i sugemetega elektroonilist (tantsu)muusikat. Kuid kahes loos albumil teeb abijõuna kaasa ka räppar Kenneth, mistõttu võiks lihtsustatult hoopis öelda nii, et pop kohtub räpiga.
Minialbumit läbi kruttides selgub aga huvitav tõsiasi, nimelt Eesti Laulule väljapakutud "Salty Wounds" jääb siin kõigile ülejäänutele küllaltki selgelt alla.
Eraldi esiletõstmist väärivad lahedalt kulgev ja mõnusa rütmiga "Baby Boy" (üks neist, kus räppar Kenneth oma vokaalpanuse juurde annab) ja eriliselt ladus, sädelev "SOB (Son Of A Bitches)". Viimane on ehtne lööklaul, päris vahva tekstiga. See võiks singlina mujalgi Euroopas edukalt läbi lüüa...
Mis laulude temaatikasse puutub, siis Tuuli laulab just elust ja suhetest, täpselt sellisena nagu üks noor naine neid näeb.
Stiilselt kujundatud albumi juurde kuulub lahtirulluv voldik, kuhu ingliskeelsed laulusõnadki on kenasti peale trükitud.
Ega tegelikult enam muud oskagi juurde lisada, kui et Windy Beach'ile tuult tiibadesse!

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar