horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Zaz, "Paris", Play On/Warner Music

Zaz on kolmekümneneljane prantsuse laulja ja laulukirjutaja, kelle lemmikstiilideks on džässmuusika ja šansoon.

Lauljanna novembris ilmunud uus album on tribüütalbum – natuke teistsuguse olemuse ja lähenemisega kui sellised tavaliselt. Siin avaldatakse austust, jagatakse kiitust maailmalinnale Pariisile ja võetakse üles just selle linnaga seotud läbi aegade kuulsamad ja märgilise väärtusega aulud
Kuigi tuttav vanem härrasmees, kelle noorusaegadel just paljude nende laulude originaalesitajaid eetrist lasti, Zazi kõvasti kritiseeris, pole tegelikult tema albumil häda midagi. Vokaal võib Zazil ju kokkuvõttes veidi nõrgavõitu olla, kuid väljavalitud lugude seaded ja arranžeeringud on kahtlemata tasemel.
Igatahes loob album mõnusa, parajalt svingiva ja veidi vallatu meeleolu. Kannab endas Pariisi parajalt "vabameelsemat" üldist õhkkonda ja mõnusat olemist edasi küll – kes seal ise käinud, need teavad.
Ning kuigi siin on teatud arv ammustest aegadest vägagi tuttavaid lugusid, siis kusagil poole jagu või rohkemgi materjali on tõenäoliselt uudne ja üllatusi pakkuv.
Pala, mis peaks aga igale keskealisele ja veidi vanemale muusikast lugupidavale suurimat äratundmisrõõmu pakkuma ja nostalgiat tekitama, on kindlasti meeleolukas "Champs Elysees".
"Paris Sera Toujours Paris´ist" on eraldi valminud tempokas efektne, muuhulgas Pariisi vaatamisväärsusi hõlmav videoklipp, mida Youtube keskkonnas kõvasti üle miljoni korra klikitud.
Kõik esitused plaadil on mõistagi prantsusekeelsed. Kellele keel meeldib, naudib juba ainuüksi selle kõla. Kes vähemalt keskmisel tasemel prantsuse keelt valdab, saab laulusõnadestki omaette elamuse.
Kolm lugu on edasi antud koostöö vormis. Kõige pretensioonikam on ilmselt Zazi duett ülemaailmse tunnustuse omandanud prantsuse laulja Charles Aznavouriga.
Albumist on saadaval ka limiteeritud väljaanne koos DVD-ga.
Sobib jõulu-või uusaastakingituseks.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar